W Gorzycach służby ruszyły na rowery - ten piknik miał wyraźny cel

FOT. KPP w Raciborzu
W Gorzycach piknik na pograniczu połączył Straż Graniczną, samorząd i Policję. Najgłośniejszym punktem wydarzenia był rajd rowerowy z okazji 35-lecia Straży Granicznej, w którym wystartowali przedstawiciele służb i władz. Wśród uczestników był zastępca komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Mirosław Mielańczyk.
„Piknik na pograniczu” został zorganizowany wspólnie przez Śląski Oddział Straży Granicznej i gminę Gorzyce. To właśnie tam zebrali się uczestnicy rajdu rowerowego przygotowanego z okazji jubileuszu Straży Granicznej. Na trasie pojawili się między innymi wojewoda śląski Marek Wójcik oraz starosta raciborski Grzegorz Swoboda.
Komendę Powiatową Policji w Raciborzu reprezentował mł. insp. Mirosław Mielańczyk, który sam wziął udział w rajdzie. Jak wynika z informacji, na co dzień także pasjonuje się jazdą na rowerze, a jego obecność miała podkreślać wsparcie dla promocji aktywnego stylu życia. Wydarzenie stało się też okazją do pokazania współpracy pomiędzy służbami mundurowymi i samorządem.
W policyjnym przekazie mocno wybrzmiał także jubileusz 100-lecia sportu w Policji. To właśnie w takim kontekście akcentowano znaczenie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Taki obraz współpracy działa mocniej niż niejeden apel - mundurowi pokazali, że bezpieczeństwo i sport mogą iść w parze, a to przekaz, który łatwo zapada w pamięć.
na podstawie: Policja Racibórz.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Raciborzu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026

Policjanci w mundurach zamiast prezentów - dzieci w Raciborzu dostały lekcję, która może uratować życie

Sznupkiem przyciągnęli dzieci, odblaskami - rodziców. Policyjna strategia w Roszkowie

Nóż w ręku na szpitalnym korytarzu - 71-latek obezwładniony przez patrol prewencji

133 interwencje w jeden weekend - policjanci z Raciborza nie zwalniają tempa

Leśne sady – dziedzictwo, które trwa. Ogólnopolski konkurs fotograficzny szuka uczestników

Rusza unijne badanie rolnicze. Co muszą wiedzieć rolnicy z Raciborza?

Odkryj Karwinę z biblioteką. Czeskie Frysztat czeka na raciborzan

Latające kury i kubistyczne zwierzaki wkraczają do RCK

W Raciborzu seniorzy dostali instrukcję, jak nie wpaść w oszustwo

W Raciborzu podziękowano ludziom kultury. To oni nadają miastu rytm

W H2Ostróg szykują dzień pełen zabawy dla dzieci i wodny tor przeszkód

Radiowóz i quad zrobiły furorę podczas Dnia Dziecka w Raciborzu

Ofka znów zamieni się w dancing. Racibórz szykuje noc ze swingiem
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Krzyżanowice - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Filia nr 4 Szpital Rejonowy - biblioteka dla pacjentów i personelu w Raciborzu
- Urząd Miejski w Krzanowicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Urząd Gminy Nędza - kontakt, wydziały i zasady wizyty
- Filia Biblioteczna w Łubowicach - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy - godziny, świadczenia, zadania
