Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Czy domki całoroczne są długoletnie? Ekspert odpowiada

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są drewniane domki całoroczne? Czy wykorzystanie drewna do produkcji domku sprawia, że będzie on stabilny i wytrzymały? Czy domki z drewna posiadają zalety, które sprawiają, że warto je kupić? Na te i inne pytania odpowiada Przemysław Balcewicz, dyrektor Eko Architektury. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią wywiadu.

Panie Dyrektorze, czy domki z drewna są wytrzymałe? Co trzeba zrobić, by wytrzymały one wiele lat?

Tak, drewniane domki są długoletnie, jednak wymaga to podjęcia odpowiednich kroków przez firmę produkującą domek. Nasza firma to doświadczony sprzedawca drewnianych domków, który dba o najwyższą jakość oferowanych konstrukcji. Nasze domki wykonywane są z mocnego drewna jodłowego i sosnowego, które sprowadzane jest z regionu północnego. Suche drewno jest odpowiednio przygotowywane, tak by jego wilgotność wynosiła 14-18%. Na etapie projektowania dbamy o to, by do drewnianych elementów budowli musi dochodziło powietrze, ponieważ te elementy muszą się dobrze wietrzyć. Etap projektowania to także uwzględnienie tego, by z zewnętrznych elementów woda mogła swobodnie ściekać. Bardzo ważną częścią dbania o długoletniość domku jest zaimpregnowanie i pomalowanie drewna, które musi mieć miejsce po zamontowaniu budowli na działce. Impregnację powtarza się co kilka lat.

Panie Dyrektorze, jakie jeszcze są drewniane domki? Co je wyróżnia?

Domki z drewna wyróżnia także krótki czas przygotowania domku (2-3 tygodnie dla standardowych modeli) cena niższa, niż ta, którą należy ponieść, by wybudować domek z cegły lub pustaków. Drewniane domki są także ekologiczne. To bardzo ważne, ponieważ pozwala to na ponoszenie mniejszych kosztów energetycznych na ogrzewanie, ochładzanie i wietrzenie budynku. Drewniane domki całoroczne cechuje także dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne osób w nim przebywających:

  • domki stwarzają kojące otoczenie, w którym można odpocząć i zrelaksować się,
  • w domkach nie gromadzi się kurz oraz inne roztocza,
  • powietrze w domku nie osusza się, a wewnątrz budynku panuje naturalny bilans wilgoci,
  • kolor drewna działa uspokajająco na system nerwowy,
  • drewno stwarza warunki idealne dla alergików i astmatyków.

Panie Dyrektorze, jak wygląda specyfikacja domków z drewna?

Domki z drewna, które dostępne są w ofercie naszej firmy różnicuje wygląd architektoniczny, design okien i drzwi oraz grubość ścian. Domki mogą mieć różną wielkość, od 1m² do takiej, jakiej potrzebuje klient. Domki mogą być parterowe lub piętrowe. Standardowe domki produkowane są ze ścian o grubości: 34 mm, 44 mm i 58 mm, zaś budynki o oszczędności energetycznej klasy A produkujemy z podwójnych ścian o grubości: 34+34 mm, 44+44 mm oraz 58+58 mm. Dla modeli domków o grubości od 34 mm załączamy okna i drzwi z klejonego drewna sosnowego, z pakietami szybowymi. Uzupełnieniem specyfikacji jest także fakt, że w Eko Architekturze, jako jedyni na rynku sprzedajemy okna z szybami zespolonymi, a także osprzęt okien i drzwi najwyższego poziomu.

Panie Dyrektorze, dlaczego warto kupić domek z drewna w Eko Architekturze?

Drewniane domki całoroczne warto kupić w Eko Architekturze ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim, nasza firma to czołowy producent domków z drewna, który posiada doświadczenie w oferowaniu najwyższej jakości usług. Jako nieliczni, oferujemy klientom możliwość stworzenia indywidualnych, własnych projektów domów, które nasza firma następnie wyprodukuje. Domki, które sprzedajemy są długoletnie oraz posiadają unikalny i niepowtarzalny design. Wybierając domek z naszej oferty wykazujesz swoją troskę o planetę oraz o to, by żyć ekologicznie i zgodnie z naturą.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons