Raciborskie iaido znów na podium. Butokukan przywiózł worek medali

W Raciborzu podczas mistrzostw iaido gospodarze nie tylko dotrzymali kroku rywalom z Polski i zagranicy, ale wręcz wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na podium. Butokukan Racibórz zebrał medale w kilku kategoriach, a wyniki zawodników pokazały, że klub ma szeroką i mocną kadrę. W turnieju pod egidą Polskiego Związku Kendo liczyły się przede wszystkim spokój, precyzja i powtarzalność ruchu.
- Medale w Nidan i Sandan potwierdziły szeroką formę raciborzan
- Drużynowe srebro dopełniło mocny występ Butokukanu
- Raciborski turniej pokazał, że ośrodek wciąż liczy się w Polsce
Medale w Nidan i Sandan potwierdziły szeroką formę raciborzan
Podczas XVIII Otwartych Mistrzostw Polski Iaido 2026, rozegranych w Raciborzu w dniach 8–10 maja, reprezentanci Butokukanu weszli do rywalizacji z widoczną pewnością siebie. Najwięcej powodów do satysfakcji przyniosła kategoria Nidan. Gabriel Durejko sięgnął po mistrzostwo, Anna Majchrzak wywalczyła srebro, a Michał Nowosielski zakończył zawody z brązowym medalem.
Nie był to jednak jedyny mocny akcent. W kategorii Sandan złoto zdobył Tomasz Majchrzak, który w swojej grupie potwierdził przynależność do krajowej czołówki. Z kolei w rywalizacji Rokudan Adam Majchrzak dopisał do klubowego dorobku srebro. Taki rozkład wyników pokazuje coś więcej niż pojedynczy udany start – w Raciborzu rośnie zespół zawodników, którzy potrafią punktować na różnych poziomach zaawansowania.
Drużynowe srebro dopełniło mocny występ Butokukanu
W rywalizacji zespołowej Butokukan Racibórz także nie zszedł z podium. Drużyna w składzie Tomasz Majchrzak, Gabriel Durejko, Anna Majchrzak i Michał Nowosielski zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski. Lepsza okazała się tylko ekipa Bumeikan Katowice .
Taki wynik ma szczególny ciężar, bo w iaido nie wystarcza pojedynczy błysk formy. Liczy się powtarzalność, technika i opanowanie, które muszą wybrzmieć u całego składu. Srebro drużynowe, dołożone do serii medali indywidualnych, domyka obraz występu, po którym trudno mówić o przypadku.
Raciborski turniej pokazał, że ośrodek wciąż liczy się w Polsce
Zawody organizowane pod egidą Polskiego Związku Kendo przyciągnęły do Raciborza najlepszych zawodników z kraju oraz gości z zagranicy. Dla miejscowego środowiska iaido była to ważna próba sił, ale też okazja, by zobaczyć rywalizację na wysokim poziomie bez wyjazdu z miasta.
Tegoroczny turniej potwierdził, że Butokukan Racibórz należy do najważniejszych ośrodków iaido w Polsce. Nie tylko przez liczbę medali, lecz także przez stałą obecność nazwiska raciborzan w czołówce. To sygnał, że w tej dyscyplinie miasto nie stoi z boku – ono regularnie zapisuje własny rozdział.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Bibliotekarze z Raciborza świętowali. Było też wzruszające pożegnanie

W bibliotece powstaną zielone kule. Zostały ostatnie miejsca na warsztaty

Raciborskie iaido znów na podium. Butokukan przywiózł worek medali

Prawie 3 promile na motorowerze - zatrzymała go raciborska drogówka

Przedszkolaki z Ocic usiadły za kierownicą radiowozu policji z Raciborza

Łona bierze na nowo „Klątwę Doliny Węży”. DKF PULS szykuje seans

W RCK o bezpieczeństwie i hejcie. Na finał zagra Alien x Majtis

Młoda fotografia wraca do Raciborza. Ulotne piękno trafi do biblioteki

Śląsk, który milknie, wróci do opowieści w raciborskiej bibliotece

Sakralny koncert w Brzeziu połączy chóry, solistów i instrumenty

W raciborskich autobusach zmieniły się zasady. Bagaż i zwierzęta mają nowe reguły

Przy przejazdach kolejowych ruszą opryski. Chodzi o widoczność i bezpieczeństwo

W Raciborzu noc muzeów zyska kolor. SOWA szykuje eksperymenty i bańkowe widowisko

