Policjanci z Raciborza zaskoczyli w lesie - zamiast patroli chwycili za sadzonki

FOT. KPP w Raciborzu
W Rudach Raciborskich policjanci i przedstawiciele innych służb ruszyli do sadzenia młodych drzew. W akcji „Mundurowe Sadzenie Lasu - Rudy 2026” wzięli udział m.in. zastępca komendanta powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Mirosław Mielańczyk, komendant komisariatu w Kuźni Raciborskiej nadkom. Tomasz Cebula oraz naczelnik prewencji asp. szt. Krzysztof Wierzgoń. Inicjatywa miała proekologiczny i integracyjny charakter.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu pracowali ramię w ramię z przedstawicielami innych instytucji na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Wspólnie sadzili młode drzewa i w ten sposób dołożyli własną cegiełkę do odnowy terenów leśnych.
Akcja była częścią działań, które łączą troskę o środowisko z budowaniem współpracy między służbami. Mundurowi pokazali przy tym, że ich obecność w terenie nie ogranicza się wyłącznie do interwencji i patroli. Takie obrazki robią większe wrażenie niż niejedna deklaracja - bo tu widać, że służby potrafią działać razem także wtedy, gdy stawką jest przyszłość lasu, a nie pilna policyjna interwencja.
na podstawie: KPP w Raciborzu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Raciborzu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026

Policjanci w mundurach zamiast prezentów - dzieci w Raciborzu dostały lekcję, która może uratować życie

Sznupkiem przyciągnęli dzieci, odblaskami - rodziców. Policyjna strategia w Roszkowie

Nóż w ręku na szpitalnym korytarzu - 71-latek obezwładniony przez patrol prewencji

133 interwencje w jeden weekend - policjanci z Raciborza nie zwalniają tempa

Leśne sady – dziedzictwo, które trwa. Ogólnopolski konkurs fotograficzny szuka uczestników

Rusza unijne badanie rolnicze. Co muszą wiedzieć rolnicy z Raciborza?

Odkryj Karwinę z biblioteką. Czeskie Frysztat czeka na raciborzan

Latające kury i kubistyczne zwierzaki wkraczają do RCK

W Raciborzu seniorzy dostali instrukcję, jak nie wpaść w oszustwo

W Raciborzu podziękowano ludziom kultury. To oni nadają miastu rytm

W H2Ostróg szykują dzień pełen zabawy dla dzieci i wodny tor przeszkód

Radiowóz i quad zrobiły furorę podczas Dnia Dziecka w Raciborzu

Ofka znów zamieni się w dancing. Racibórz szykuje noc ze swingiem
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jadwigi w Raciborzu - msze, kancelaria, kontakt
- Filia biblioteki w Makowie - adres, telefon i godziny otwarcia
- Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawadzie Książęcej - kontakt, adres i usługi
- Zgromadzenie Misyjne Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu - kontakt, historia i działalność
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej - kontakt, zasady przyjęcia, dostępność
- Filia nr 9 Brzezie - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
