Benefis Franciszka Borysowicza w RCK - koncerty, chóry i jubileuszowe wspomnienia

W niedzielę 7 grudnia o godzinie 17:00 scena sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 wypełni się śpiewem i wspomnieniami. Racibórz będzie celebrował artystyczny dorobek jednego człowieka, którego praca obejmuje cztery dekady edukacji muzycznej i blisko całe życie poświęcone śpiewowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a organizatorzy zapowiadają program z chórowymi i wokalnymi niespodziankami.
- Benefis Franciszka Borysowicza w RCK RDK - kto wystąpi i czego posłuchać
- Racibórz świętuje dorobek i jego znaczenie dla miasta
Benefis Franciszka Borysowicza w RCK RDK - kto wystąpi i czego posłuchać
Podczas wieczoru na scenie pojawi się jubileuszowy skład zespołu wokalnego Septyma oraz Chór Bel Canto pod dyrekcją Marcelego Reszki. Organizatorzy zapowiadają, że oprócz znanych utworów nie zabraknie niespodzianek muzycznych i krótkich wspomnień z długiej drogi artystycznej jubilata. To wydarzenie łączy koncert z refleksją nad rolą muzyki w edukacji i życiu kulturalnym miasta.
Warto zwrócić uwagę na fakty liczbowo-symboliczne, które nadają wieczorowi wymiar uroczysty: to bilans kolejnych etapów jego pracy, zamknięty w liczbach 44, 50, 60, 80. Te liczby oddają długoletnie zaangażowanie w prowadzenie zajęć umuzykalniających, powstanie i trwanie chóru oraz osobisty jubileusz artysty.
Racibórz świętuje dorobek i jego znaczenie dla miasta
Dla Raciborza to nie tylko koncert, ale okazja, by przypomnieć sobie lokalne inicjatywy kulturalne, które przez lata budowały scenę wokalną i chórmistrzowską. Benefis pozwala spojrzeć na wpływ jednej osoby na kolejne pokolenia śpiewających — od zajęć edukacyjnych po zorganizowane zespoły. Takie wydarzenia scalają mieszkańców wokół wspólnych wspomnień i muzycznych doświadczeń.
Dla przybywających wieczór to szansa na spotkanie z bliskimi brzmieniami, które towarzyszyły wielu rodzinom przez lata, ale też możliwość poznania młodszych głosów pracujących w ramach dawnych i nowych projektów.
Praktyczna informacja dla odwiedzających: wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej RCK RDK, wejście przy ul. Chopina 21. Wejście jest bezpłatne, dlatego warto przyjść wcześniej, by znaleźć miejsce i poczuć atmosferę przygotowań za kulisami.
Wstęp wolny!
na podstawie: Urząd Miasta w Raciborzu.
Autor: krystian


