Domowy plac zabaw

W dzisiejszych czasach coraz bardziej docenia się spędzanie czasu na świeżym powietrzu, służy to zarówno zdrowiu fizycznemu jak i psychicznemu. Warto jest urozmaicić ten czas umożliwiając sobie dobrą zabawę w ogrodzie, który stać się może rajem dla całej rodziny za sprawą stworzenia domowego placu zabaw. W tym procesie pomogą huśtawki, hamaki, oraz zjeżdżalnie.

Wyposażenie placu zabaw dla dorosłych

  • Huśtawki ogrodowe - bardzo ciekawym pomysłem, który docenią domownicy w każdym wieku są huśtawki ogrodowe. To jedne z najbardziej popularnych elementów domowego placu zabaw. Można dostać je w wielu wariantach, od tradycyjnych huśtawek na łańcuchach po bardziej nowoczesne modele na sprężynach. Aby pasowały stylistycznie, można zamontować je na konstrukcji drewnianej lub metalowej.
  • Hamaki ogrodowe - kolejnym ciekawym pomysłem na urozmaicenie domowego placu zabaw są wszelkiego rodzaju hamaki ogrodowe. To bardzo skuteczny element umożliwiający relaks podczas pilnowania pociech, które bawią się elementach domowego placu zabaw przeznaczonych dla dzieci. Hamak ogrodowy będzie idealny do czytania książki w cieniu drzewa jak i do popołudniowej drzemki na świeżym powietrzu. Dostępne są modele z wytrzymałego materiału, które łatwo można przymocować między drzewami, lub na stojakach przeznaczonych do hamaka.

Wyposażenie placu zabaw dla dzieci

  • Huśtawka na plac zabaw - to jeden z obowiązkowych produktów, które umożliwią dzieciom szaleństwo niczym na placu zabaw. Huśtawki dają poczucie wolności i radości. Warto jest zadbać o wykonanie elementów, istotne jest, by produkt był wykonany z wytrzymałego tworzywa lub drewna, by mieć pewność, że huśtawka będzie bezpieczna. Na rynku są dostępne huśtawki dla dzieci w każdym wieku, za sprawą różnorodności rozmiarów i kształtów.
  • Zjeżdżalnie są podstawowym elementem placu zabaw, również jest na nie miejsce w domowym placu zabaw. Jest to doskonały sposób na aktywność fizyczną dla dzieci i radość, tutaj również można liczyć na różnorodność wielkościową i kolorystyczną.
  • Basenik dmuchany - szczególnie sprawdzi się w upalne dni, dzieci z powodzeniem będą mogły schłodzić się, a przy okazji szaleć, bawić się zabawkami wodnymi i nauczyć się pływania.
  • Piaskownica - każde dziecko lubi piasek. Piaskownica sprawi frajdę umożliwiając budowanie zamków z piasku, zakopywanie skarbów lub po prostu relaks dziecka leżącego na ciepłym piasku.
  • Trampolina to bardzo atrakcyjny element, na którym dziecko może się wyszaleć i spożytkować energię ucząc się różnych figur podczas wyskoków. Trampoliny są dobrym wyborem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
  • Kręgle ogrodowe umożliwią rodzinną zabawę i rywalizację w zbijaniu kręgli na trawie.
  • Paletki i piłki do gier - gry w badmintona, w piłkę nożną, w siatkówkę będą świetnym wyborem umożliwiającym wspólną, rodzinną zabawę. Dobrym pomysłem jest zaproszenie sąsiadów, możliwe będzie stworzenie drużyn i organizację cotygodniowych turniejów.
  • Drewniana chatka to nie tylko świetne miejsce do zabawy dla dzieci, ale również estetyczne uzupełnienie ogrodu. Można ją wykorzystać jako domek dla lalek, ukryty zakątek czy przestrzeń do kreatywnej zabawy.

Jak widać, wiele jest możliwości urozmaicenia czasu wolnego na zewnątrz. Stworzenie domowego placu zabaw służy zarówno zdrowiu jak i potrafi umożliwić umocnienie więzi rodzinnych i przyjacielskich. Wspólna zabawa dzieci i dorosłych może zmazać różnice pokoleniowe i nauczyć się siebie nawzajem dodatkowo odrywając się od codziennych obowiązków i od bardzo groźnych w dzisiejszych czasach ekranów emitujących światło niebieskie.