Gdzie na sushi w Raciborzu i okolicach?

Sushi to jedno z japońskich dań, które albo się kocha, albo nienawidzi. W naszym kraju bardzo wiele osób należy do pierwszej grupy i z chęcią testuje nowe restauracje, które je serwują. Podpowiadamy, gdzie zjeść smaczne sushi w Raciborzu oraz okolicach, a także wyjaśniamy, jak przygotować je w domu.

Jak można zrobić sushi w domu?

Przed laty samodzielnie przyrządzenie sushi wydawało się przysłowiową czarną magią. Składniki były trudno dostępne, a proces przygotowywania dania wydawał się niezwykle skomplikowany. Warto jednak wiedzieć, ze dziś jest to niezwykle proste, sushi możesz też przygotować w domu z poradami z www.odkryty.net. Opisano tam, jakie składniki są potrzebne tego dania, jak je zrobić oraz jaka ryba będzie najlepsza. Warto także zaznaczyć, że istotny w dobrym sushi jest ryż – należy wykorzystać ten przeznaczony do tego dania. Zleca się, aby przed ugotowaniem dokładnie go wypłukać pod bieżącą wodą, aż będzie przezroczysta. Następnie zalewa się go czystą wodą w proporcji 1:1. Można odstawić na kwadrans, ale nie jest to konieczne. Ryż do sushi gotować należy pod przykryciem na małym ogniu aż do wchłonięcia wody. Zazwyczaj zajmuje to 10 – 12 minut. Kolejnym krokiem jest zdjęcie go z ognia i odstawienie na kwadrans pod przykryciem. Po tym czasie można wymieszać go ze specjalną zalewą na bazie octu ryżowego, cukru i soli, a gdy ostygnie zawijać rolki.

Gdzie zjeść sushi w Raciborzu?

W naszym mieście, przy ulicy Wojska Polskiego 9H działa restauracja Okinawa Sushi&Grill. W swoim menu posiada sushi: nigiri, hosomaki, uramaki, futomaki z różnorodnymi dodatkami, jak i zestawy. Oprócz tego dania znaleźć można tam inne specjały kuchni azjatyckiej, takie jak: pierożki gyoza, bułeczki baozi, sałatki inspirowane smakami Azji, orientalne zupy, smażony makaron oraz ryż.

Drugim z miejsc, które podaje sushi w Raciborzu jest restauracja Japan Sun Sushi & Grill, położona przy ulicy Kościelnej 4. Drugi lokal jest w Zabrzu. W menu znaleźć można znaleźć nie tylko klastyczne rolki i zestawy wymienione wcześniej, ale także sashimi oraz fusion rolss. Ponadto serwowane są tu: sałatki, ramen, dania główne, desery, shabu shabu, czyli japońskie danie jednogarnkowe, które składa się z cienko pokrojonego mięsa, warzyw oraz sosów. W restauracji wypić można wino i drinki.

Miejsca serwujące sushi zlokalizowane w okolicy Raciborza

Nieopodal Raciborza położone są inne ośrodki miejskie, w których także można znaleźć restauracje serwujące sushi. Są to np. Rybnik, gdzie znajdują się lokale SUSHI KING RYBNIK oraz Restauracja Patio Sushi, a także Jastrzębie-Zdrój z knajpką KOKU Sushi. Niespełna pół godziny jazdy samochodem od Raciborza znajdują się w Gliwice, gdzie oferta sushi jest zdecydowane większa. Działają tam m.in. restauracje: Art Sushi, Sushi Arigato, Sushi House, Pataya, Zuma Sushi, Ryokan Sushi czy Dobre Sushi Bar. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to pełen katalog restauracji, które serwują sushi w okolicach Raciborza. Mieszkańcy naszego miasta udają także do innych miejsc podających to popularne japońskie danie, które zlokalizowane są np. w Katowicach czy Zabrzu.