Firma i kryzys

Wielu z nas doskonale wie o tym, że firma i kryzys to raczej są warunki powiązane z tym, że gospodarka zwalnia i dlatego też zarobki wielu firm spadają. Tak rzecz jasna nie jest w każdej branży, czyli ( https://www.biegunyekonomii.pl/ ) firmy działające w niektórych branżach, choćby takich jak branża budowlana mogą nawet zyskiwać. Taki stan rzeczy jest powiązany z tym, że wielu z nas inwestuje w nieruchomości, bo wielu myśli że ona będą stawać się droższymi i rzecz jasna jest w tym sporo prawdy, bo one będą zyskiwać na wartości, choć ten wzrost wartości zależy i od samego miasta, w którym to dana nieruchomość jest budowana i na dokładkę od tego jak będzie wyglądać jej wnętrze. Pewne domy budowane są niemal wyłącznie z myślą o wynajmie, a inne z myślą choćby o sprzedaży. Jednym słowem podejście ludzi do kwestii związanych z budowaniem domów i z tym handlowaniem nieruchomościami jest zróżnicowane, ale pewnym jest to, że w tym kryzysie ekonomicznym zaliczanym do lekkich branża budowlana zazwyczaj nie traci i co równie ważne inwestowanie we własne firmy, czyli to branie kredytu na sprzęty właśnie wtedy ma sens.

Pandemia.

Nie da się ukryć tego, że już od prawie dwóch lat trwa to blokowanie gospodarki, po to by wirus się nie rozprzestrzeniał. W pewnym to dobra strategia, ale restauracje i zakłady fryzjerskie co jakiś czas stoją puste. Mowa tu dokładnie o tym, że takie zakazy wprowadza się po to by klienci się nie zarażali wirusem. Problem tkwi jedynie w tym, że te konkretne firmy mają zaciągnięte kredyty i od dłuższego czasu znaczny problem z ich spłacaniem. Ten problem raczej nie dotyczy branży budowlanej, bo pracownicy takich firm często dojeżdżają do miejsce pracy tymi autami z dziewięcioma miejscami siedzącymi. W tym tkwi rzecz jasna ważna zaleta i co równie istotne jeden dom rodzinny buduje raczej jedna ekipa, czyli ludzie, którzy się znają i razem jeżdżą do pracy. W tym miejscu pracy, czyli w nie ukończonym domu raczej nie spotykają się z obcymi ludźmi i co równie istotne obce osoby raczej nie chcą chodzić po tym nie ukończonym domu.

Inne istotne wzmianki.

Początek pandemii może i jest tym dość dobrym czasem dla firm budowlanych, ale nie wiadomo jak będzie po tych trzech latach blokowania gospodarki. Mowa tu głównie o tym, że im dłużej trwa ta pandemia tym bardziej kryzys się pogłębia, a to negatywnie może wpłynąć nawet na firmy, które w początkowym okresie pandemii radziły sobie zaskakująco dobrze. Dlatego też inwestowanie w firmę powinno być dopasowane do aktualnych uwarunkowań ekonomicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty.