Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Czym zastąpić utracony ząb?

Zdrowe uzębienie to podstawa, bez której trudno będzie o codzienne funkcjonowanie zarówno w sferze czysto fizykalnej, jak i interpersonalnej. Każdy ubytek wiąże się z wieloma bezpośrednimi i pośrednimi konsekwencjami, które prowadzą nie tylko do obniżenia samopoczucia, ale również do możliwości stracenia większej ilości zębów. Wiele osób zastanawia się, czym najlepiej będzie zastąpić utracony ząb. Warto się temu przyjrzeć.

Dlaczego brak zęba jest tak niebezpieczny?

Kiedy wypada nam ząb, stwarza on przerwę w naturalnym szyku uzębienia, co ma na niego bardzo niekorzystny wpływ. Najbardziej cierpią zęby, które znajdowały się zaraz przy nim, gdyż brakuje im teraz stabilizacji, którą zapewniał. Skutkiem tego jest częste obsuwanie, przesuwanie i poluzowanie zębów, które były sąsiadującymi do brakującego. Grozi to kolejnymi brakami, a proces ten może się powtarzać. 

Brak zęba jest również po prostu bardzo nieestetyczny, co zwykle najbardziej martwi osoby, których to dotyka. Zaczynają się wstydzić uśmiechać, a wszystko to obniża poziom ich życia, dobrego samopoczucia i pewności siebie. Może to być na tyle męczący problem, że ograniczą swoje kontakty z innymi. To jednak nie musi się stać, gdyż istnieją metody, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu. Jak tego dokonać?

Implanty, czyli jak pozbyć się braków w uzębieniu?

Jednym z najnowszych rozwiązań problemu wypadających zębów są implanty. Wykonane najczęściej z tytanu, są to śrubki, które wkręcane są w kość szczękową i pozostawiane tam na kilka miesięcy, aby idealne się w nią wrosły. W ten sposób powstaje korzeń zębowy, który potrafi wytrzymać nawet ponad pół wieku w nienaruszonym stanie. 

Wiele osób zastanawia się, czy posiadanie tytanowych implantów ma jakiś negatywny wpływ na zdrowie. Implanty zębów w klinice Supradent Warszawa, jak i w każdej innej profesjonalnej placówce, są wykonane z całkowicie nieszkodliwych materiałów, które są neutralne dla organizmu. Nie występuje tutaj również interakcja z przyjmowanymi pokarmami, co sprawia, że są w pełni bezpieczne. 

Oczywiście implant to korzeń, a więc podstawa, do późniejszej rekonstrukcji protetycznej. Najnowsze konstrukcje są na tyle świetnie zrobione, że są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. 

Jak działają implanty na człowieka?

Powoli postępujące braki w zębach mogą być bardzo szkodliwe dla samooceny człowieka, którego to dotyka. Implanty pozwalają na nowo poczuć pewność siebie, która została na pewien czas utracona. Im wyższa jakość implantów, tym lepiej wyglądają, a to przekłada się na swobodę w kontaktach międzyludzkich, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Implanty zębowe są jednocześnie podstawą do tego, aby zredukować możliwość postępujących nieprawidłowości w uzębieniu. Zapobiegają one utracie stabilności pozostałych zębów, jak i wpływają na utrzymanie prawidłowego zgryzu. Jest to całkowicie niezbędne zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych, pomagając przy przeżuwaniu i gryzieniu pokarmów, co przy brakach jest bardzo problematyczne.