Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Interesuje Cię praca w Raciborzu? – odwiedź nasz serwis z ofertami

Racibórz jest to miasto położone w województwie śląskim, jedna z historycznych stolic Górnego Śląska. Miasto ma charakter rolniczo-przemysłowy. Jeśli szukasz pracy w Raciborzu, znajdziesz ją szybko przeglądając nasze najnowsze oferty pracy. W chwili obecnej dysponujemy propozycjami zatrudnienia w takich zawodach jak operator wózka widłowego, lakiernik samochodowy, czy komisjoner. Zachęcamy do odpowiedzi na najciekawsze oferty z portalu MegaPraca.pl

Praca dla dekarzy w Raciborzu

Dekarz jest to pracownik, do którego zadań należy między innymi wykonywanie instalacji dachowych i stropodachowych. Dekarz montuje rynny i rury spustowe. Od kandydatów na to stanowisko pracy wymaga się wykształcenie zawodowego (ukończona szkoła zawodowa lub technikum), posiadania doświadczenia na podobnym stanowisku, umiejętności czytania rysunku technicznego, braku przeciwwskazań do pracy na wysokościach. Bardzo ważne jest by kandydat aplikujący na to stanowisko cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną (praca dekarza to nierzadko bardzo wyczerpująca praca fizyczna). Zarobki uzależnione są od firmy, z którą współpracujemy, ilości i stopnia trudności zleceń, naszych umiejętności i doświadczenia.

Kosztorysant budowlany poszukiwany

Kosztorysant budowlany to pracownik odpowiedzialny za sporządzanie dokumentów finansowych związanych z realizacją konkretnego zadania (kosztorysów). Szczególne zapotrzebowanie na kosztorysantów ma miejsce w branży budowlanej. Analizują oni koszty realizacji robót budowlanych, opisują technologie wykorzystywane przy różnego rodzaju robotach budowlanych, ustalają koszty robót, a także ich ilość. Żeby zacząć pracę na stanowisku kosztorysanta budowlanego należy posiadać wykształcenie wyższe inżynierskie (najczęściej stanowiska te obejmują architekci). Kosztorysant powinien być osobą odpowiedzialną i samodzielną, a także posiadać zdolność analitycznego myślenia. Zarobki na tym stanowisku w dużej mierze zależą od prestiżu firmy, z którą nawiązaliśmy współpracę. Nie bez znaczenia jest także nasze doświadczenie.

Zapotrzebowanie na komisjonerów

Komisjoner (angielska nazwa tego stanowiska to order picker) to pracownik, który pracuje na magazynie i zajmuje się rozdzielaniem dużych ładunków na mniejsze, które są następnie wysyłane do klientów. Wyszukiwanie konkretnych materiałów odbywa się na podstawie określonego klucza (może być to skaner, system głosowy, czy po prostu lista). Praca komisjonera wiąże się z dużą odpowiedzialnością, gdyż to od niego zależy, czy klient otrzyma właściwy towar w odpowiedniej ilości. Żeby rozpocząć pracę na stanowisku komisjonera nie jest potrzebne konkretne wykształcenie. Część pracodawców wymaga od kandydatów posiadania uprawnień na wózki widłowe. Komisjoner powinien odznaczać się świetną organizacją własnej pracy, spostrzegawczością, energicznością, umiejętnością logicznego myślenia, skrupulatnością. Ważne jest też by potrafił pracować pod presją czasu.