Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

 

Z inicjatywy użytkowników raciborskiej biblioteki w listopadzie rozpocznie działalność nowy klub poświęcony grze w szachy. Tym samym uzupełni ofertę już działających i cieszących się dużym zainteresowaniem bibliotecznych klubów gier.

Biblioteka w swojej ofercie ma już Klub Gier Planszowych oraz Bastion – klub poświęcony grom typu RPG. Teraz nadszedł czas na Klub Szachowy dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat. Klubowe zajęcia dedykowane są dla dzieci, które jeszcze nie grały, a chcą poznać zasady gry w szachy oraz dla tych, które chcą rozwijać swoje szachowe zainteresowania. Na spotkaniach dzieci będą mogły zapoznać się z podstawami, a także krok po kroku zgłębiać tajniki tej „królewskiej gry”.

Zarówno gra w szachy jak i nowopowstały klub będą odpowiednim miejscem dla każdego lubiącego skupienie i łamigłówki dziecka. Szachy są nie tylko grą, ale także sposobem na zdobycie przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Uczą dyscypliny, podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności, a także pomagają zdobyć umiejętności radzenia sobie z porażkami. Rozgrywanie szachowych pojedynków w miłej atmosferze nie tylko wpływa na rozwój intelektualny dziecka, ale sprzyja również dobrej zabawie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza rodziców dzieci w wieku 6-10 lat do zapisów na zajęcia, które będą odbywały się co dwa tygodnie. Pierwsze klubowe spotkanie we wtorek 9 listopada o godzinie 16.00.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: oraz pod nr telefonu: 515 276 612.