Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, który 5 stycznia br. około godziny 17 : 00 na podwójnym gazie kierował motorowerem. Dzięki czujności mundurowych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach został zatrzymany w Krzanowicach na ulicy Kościuszki.

Nieodpowiedzialny kierujący motorowerem to 38-letni mieszkaniec Raciborza.  Po przebadaniu okazało się, że w organizmie  miał ponad  promil alkoholu.   Tego dnia nie była to jedyna wpadka 38 -latka,  gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiada on już sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do,  którego się ewidentnie nie stosuje. Teraz o dalszym losie 38-latka  zadecyduje sąd.

 

 

Policja ponownie  ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu , roweru, motocykla !  Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego  ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.    Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców  był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie …