W bibliotece na Ostrogu powstaną perfumy skrojone na własny zapach

W Raciborzu zapachy na chwilę przejmą bibliotekę na Ostrogu. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko poznają świat olejków eterycznych, ale też ułożą własną kompozycję i zabiorą ją do domu. Spotkanie poprowadzi Ewa Biskup, doradca olejkowy, a całość ma połączyć przyjemność tworzenia z wiedzą o aromaterapii. To propozycja dla tych, którzy chcą wyjść z biblioteki z czymś więcej niż książką.
- Najpierw wiedza o zapachach, potem własny flakon
- Termin jest już znany, a miejsca wciąż można rezerwować
Najpierw wiedza o zapachach, potem własny flakon
Warsztaty mają zacząć się od spokojnego wprowadzenia w temat olejków eterycznych i ich roli w codziennym samopoczuciu. Uczestnicy usłyszą, jak powstają kompozycje zapachowe i dlaczego niektóre aromaty działają kojąco, a inne dodają energii. W programie przewidziano też podstawy aromaterapii, więc spotkanie nie będzie tylko kreatywną zabawą, ale także praktycznym spotkaniem z wiedzą, którą można wykorzystać na co dzień.
Najważniejszy moment przyjdzie jednak później. Każda osoba będzie mogła samodzielnie dobrać olejki i stworzyć własne perfumy, dopasowane do indywidualnych upodobań. Taki finał sprawia, że warsztat ma bardzo osobisty charakter – uczestnicy nie tylko słuchają, ale też wychodzą z gotowym zapachem, który zostanie z nimi na dłużej.
Termin jest już znany, a miejsca wciąż można rezerwować
Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, bo liczba miejsc jest ograniczona i w takich zajęciach szybko potrafią się zapełnić wszystkie stoliki.
- Termin: wtorek 14 kwietnia
- Godzina: 17:00
- Miejsce: Biblioteka na Ostrogu, ul. Bielska 12
- Prowadząca: Ewa Biskup, doradca olejkowy
- Zapisy: tel. 32 415 84 86, e-mail: [email protected]
- Wstęp: wolny
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Senior w bibliotece”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz 2025/2026. Dzięki temu oferta trafia do mieszkańców w formie bezpłatnego spotkania, które łączy edukację, ruch twórczy i chwilę oddechu od codzienności.
na podstawie: UM Racibórz.
![]()
Ostatnie Artykuły

Dwa dni rozmów o bezpieczeństwie w Kuźni Raciborskiej - policjanci wśród mieszkańców

Zawrócił przed kontrolą trzeźwości. Policjanci ruszyli za nim

Konkurs literacki rozszerza granice. Opowieści mogą objąć cały powiat

15 uczniów z Raciborza pojechało na międzynarodowy obóz

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Roboty pod wiaduktem przy ul. Eichendorffa. Odcinek będzie zamknięty

Osiem zdarzeń w jedną dobę. Trzy auta uderzyły w drogową infrastrukturę

Bieg bez presji pełnej doby. Szósta edycja wydarzenia w Raciborzu

Modele z całego świata nad Raciborzem. Szykuje się wielkie lotnicze widowisko

Finał Ligi Bike Race poprowadzi kolarzy przez leśne ścieżki Raciborza

Odnowiony rynek znów dostępny. Na nowe ławki trzeba jeszcze poczekać

Zwykły kamyk, niezwykła historia. Geologiczne warsztaty dla dzieci w Raciborzu

Policyjny dron nad przejściami w Raciborzu. Wykryto 26 wykroczeń

Po kolizji chciał odjechać. Świadkowie zatrzymali kierowcę z 2,5 promila
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu - kontakt, rejestracja, oferty pracy i wsparcie dla pracodawców
- Apteki Zawada Książęca, gmina Nędza, powiat raciborski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Filia biblioteki w Makowie - adres, telefon i godziny otwarcia
- Urząd Gminy Pietrowice Wielkie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Nadzór Wodny w Raciborzu - kontakt i zasięg działania
- Wodociągi Raciborskie - kontakt, awarie, e-BOK i rozliczenia
