Jesienne nowości w bibliotece miejskiej - od Śląska po daleki Tokio

W raciborskiej bibliotece pojawiły się właśnie świeże tytuły na długie wieczory przy herbacie. Wśród nich są reportaże o Śląsku, powieści z Dalekiego Wschodu i historie o kobiecym losie — propozycje dla czytelników o różnych gustach.
- Jak Racibórz wzbogacił swoje półki
- Nowości trafiły do biblioteki miejskiej i są dostępne w katalogu
Jak Racibórz wzbogacił swoje półki
W regałach Miejskiej Biblioteki pojawiły się ostatnio pozycje, które przyciągają różnorodnością tematów i miejsc akcji. Na liście nowości znalazły się między innymi: „Aglo. Banką po Śląsku” – Zbigniew Rokita, w której autor opisuje śląską mozaikę z perspektywy znanej trasy tramwajowej; czeski bestseller „Krzywy kościół” – Karin Lednická, opowieść osadzona na Śląsku Cieszyńskim po tragicznej katastrofie w kopalni; oraz poruszająca proza „Wyspa niechcianych kobiet” – Agata Komosa-Styczeń, przybliżająca historię instytucjonalnego wykluczenia w Danii.
Obok tych tytułów biblioteka wzbogaciła zbiory o literaturę światową: m.in. „Dałem ci oczy, a ty spojrzałaś w ciemność” – Irene Solà, osadzoną w katalońskich górach, i „Brzęczenie pszczół” – Sofía Segovia, której akcja rozgrywa się w rewolucyjnym Meksyku. Na czytelników szukających lżejszych, kojących opowieści czeka „Kakao w czwartki” – Michiko Aoyama, natomiast miłośnicy biografii i historii odnajdą „I zamilkły fortepiany” – Władysława Magiera oraz kolejną część serii „Krakowianki. Kontynuacja” – Alicja Zioło.
Nowości trafiły do biblioteki miejskiej i są dostępne w katalogu
Zakup najnowszych książek został sfinansowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Informacje o tytułach oraz opisy pochodzą od wydawców i zostały udostępnione przez bibliotekę.
Pełny wykaz nowości można sprawdzić na stronie www.biblrac.pl oraz w katalogu bibliotecznym. Czytelnicy zainteresowani konkretnymi egzemplarzami znajdą tam aktualne informacje o dostępności i możliwościach rezerwacji.
na podstawie: Urząd Miasta Racibórz.
Ostatnie Artykuły

Weekend na raciborskich drogach skończył się trzema zatrzymanymi prawami jazdy

Hejt wśród młodych wymyka się spod kontroli - policja z Raciborza reaguje

Gamingowy festiwal w Raciborzu i policyjne stoisko, które przyciągnęło tłumy

Dni Raciborza 2026 rozkręcą miasto na trzy dni muzyki, ruchu i zabawy

Między Kornicami a Pawłowem droga będzie zamknięta przez przebudowę

Dwa alarmy o porwaniu dzieci w Raciborzu - policja szybko ustaliła prawdę

Kornice – Pawłów zamknięte dla ruchu. Rusza kolejny etap przebudowy

Bajkowe zwierzęta i dziecięce psoty w RCK - ta wystawa wciąga

Prehistoria wraca do Raciborza. Rodzinne warsztaty z gliną i sztuką

SKAZA świętuje 15 lat - Racibórz zatańczy w rytmie retro

Nikiszowiec pokazał, jak rewitalizacja zmienia całe osiedle

Racibórz stawia na pływanie dzieci. W H2Ostróg ruszył nowy program

Pedagodzy przygotowani do nowego programu. W Raciborzu stawiają na bezpieczeństwo dzieci

W Raciborzu trwa wyścig po tytuł Czytelnika Roku 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu - kontakt, kierownictwo, zasady uczestnictwa
- PWiK Krzanowice - kontakt, godziny, awarie i e-usługi
- Filia nr 9 Brzezie - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
- Nadleśnictwo Rudy Raciborskie - kontakt, drewno, edukacja i zasady pobytu w lesie
- Filia Publiczno-Szkolna nr 8 Racibórz - adres, zbiory i oferta dla uczniów
- Urząd Gminy Krzyżanowice - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
