Nietrzeźwy kierowca uderzył w słup na skrzyżowaniu Kozielskiej i Rogera

W Rudach kierowca mercedesa z powiatu raciborskiego, mając w organizmie aż 3 promile, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup — zdarzenie miało miejsce po godzinie 20:00 i natychmiast przyciągnęło uwagę patrolu.
- W Rudach na skrzyżowaniu Kozielskiej i Rogera
- Policja wyjaśnia i przypomina o konsekwencjach
W Rudach na skrzyżowaniu Kozielskiej i Rogera
Po zgłoszeniu o zdarzeniu drogowym dyżurny raciborskiej komendy wysłał na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Rogera w Rudach. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący mercedesem, 58-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Badanie alkomatem wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie.
Miejsce zdarzenia wyglądało na typowe dla wieczornych kursów przez wieś — wąskie pobocza, ograniczona widoczność w niektórych miejscach — ale w tym przypadku to nie warunki, lecz alkohol przesądził o losie samochodu. Na szczęście z przekazu policyjnego nie wynika, by ktoś inny odniósł obrażenia.
Policja wyjaśnia i przypomina o konsekwencjach
Sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wyraźnie podkreślają, że każdy kierowca, który wsiada po alkoholu, znacząco zwiększa ryzyko wypadku — alkohol spowalnia reakcje i zniekształca ocenę sytuacji na drodze.
Policja apeluje o rozwagę i przypomina o alternatywach — pozostawieniu samochodu, skorzystaniu z transportu z osoby trzeźwej lub taksówki. Postępowanie wobec zatrzymanego kierowcy będzie prowadzone dalej przez sąd, a jego los zadecyduje ostatecznie wymiar sprawiedliwości.
na podstawie: Policja Racibórz.
Ostatnie Artykuły

Altanki wiosną stają się celem - policjanci wskazują prosty sposób obrony

Sekundy od większej tragedii w Kornowacu - 71-latek trafił do szpitala

Sudół i Studzienna stawiają na stół pilne sprawy. DK45 na pierwszym planie

Recytatorzy z regionu przeszli dalej po mocnym werdykcie w Raciborzu

Pół wieku razem. W Raciborzu świętowano małżeństwa z wyjątkową historią

Nowe książki w raciborskiej bibliotece dla fanów napięcia i wielkich emocji

Uczniowie Mechanika ruszyli z dobrym słowem po Raciborzu

Wrócili na to samo włamanie - i od razu trafili w ręce policji

Eko–aktywna szkoła połączyła sport, naukę i remont, który ma zmienić SP 18

Nowa hala przy ZSP nr 4 w Raciborzu od razu weszła do gry

Rysunek o Ziemi z Raciborza trafi na plakat Dnia Ziemi

Dzień Ziemi w Raciborzu połączy dziecięce występy, warsztaty i sadzenie ziół

Zatrzymali go z 9-letnim synem w aucie - w podłokietniku była marihuana

