Wakacyjne kino pod gwiazdami w Parku Roth z filmem Civil War w Raciborzu

Park Roth w Raciborzu ożył filmową magią pod gwiazdami – pierwszy seans Kina Plenerowego przyciągnął tłumy kinomanów, którzy wspólnie przeżywali emocjonujące chwile podczas projekcji filmu „Civil War”. To dopiero początek letnich wieczorów pełnych niezapomnianych wrażeń!
- Letnie kino pod gołym niebem w Raciborzu zainaugurowane w Parku Roth
- Bezpłatne seanse i wakacyjne spotkania filmowe dla każdego mieszkańca Raciborza
Letnie kino pod gołym niebem w Raciborzu zainaugurowane w Parku Roth
W sobotni wieczór 19 lipca o godzinie 21:30 mieszkańcy Raciborza mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Park Roth, znany z malowniczych alejek i zielonych przestrzeni, zamienił się w klimatyczne kino plenerowe. Na ogromnym ekranie pojawił się film „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda, który wzbudził spore zainteresowanie zarówno wśród fanów kina akcji, jak i tych szukających głębszych refleksji.
Atmosfera była niepowtarzalna – publiczność rozłożyła koce na trawie, delektując się letnim powietrzem i wspólnym oglądaniem. Taki sposób spędzania czasu to doskonała alternatywa dla tradycyjnych sal kinowych, która pozwala cieszyć się sztuką filmową w otoczeniu natury.
Bezpłatne seanse i wakacyjne spotkania filmowe dla każdego mieszkańca Raciborza
Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek serii letnich projekcji. Wszystkie pokazy odbywają się bezpłatnie, co czyni je dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców. Wystarczy zabrać ze sobą koc lub leżak oraz coś do picia, by w komfortowych warunkach zanurzyć się w świat filmu pod rozgwieżdżonym niebem.
Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Kinematografii i wspierany finansowo przez Urząd Miasta Racibórz. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na wysoką jakość wydarzeń oraz ich regularność przez całe wakacje.
Zapraszamy wszystkich chętnych do śledzenia kolejnych terminów i udziału w seansach, które będą odbywać się właśnie tutaj – w sercu Raciborza, w urokliwym Parku Roth.
Na podst. Urząd Miasta
![]()
Ostatnie Artykuły

Osiem nowych kryminałów trafiło do biblioteki w Raciborzu

Zwierzęta domowe pod lupą. Klub Ojca wraca do raciborskiej biblioteki

Renault wypadł z drogi i dachował. 30-latka dostała mandat

Beton, deszczówka i drzewa. Mieszkańcy Raciborza konsultują plan zmian

121 km/h w miejscu z limitem 70. Kierowca Audi stracił prawo jazdy

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Bezpłatne szkolenie w Raciborzu. Nauka alarmów, ewakuacji i pierwszej pomocy

Ciągnik wypadł z drogi i dachował. 61-latek trafił do szpitala

Po zdarzeniu drogowym w Rudach policjanci otrzymali niezwykłe podziękowania

Policjant z Pietrowic Wielkich zdobył Puchar Strong Farmer 2026

Na dworcu PKP w Raciborzu zagrają w Pokémony i karty TCG

Dwa dni rozmów o bezpieczeństwie w Kuźni Raciborskiej - policjanci wśród mieszkańców

Zawrócił przed kontrolą trzeźwości. Policjanci ruszyli za nim

Konkurs literacki rozszerza granice. Opowieści mogą objąć cały powiat
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu - kontakt, zgłaszanie awarii i zajęcie pasa drogowego
- Apteki Tworków, gmina Krzyżanowice, powiat raciborski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy - godziny, świadczenia, zadania
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Raciborzu - kontakt, godziny, zgłoszenia ASF i rejestracja RHD
- Stacja Młodych w Raciborzu - filie, godziny, karta biblioteczna i katalog online
