Grupa Plastyczna PASTELE świętuje pierwszy wernisaż w Domu Kultury Strzecha

W Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu młodzi artyści świętowali swój pierwszy wielki sukces – debiutancką wystawę pełną barw i kreatywności! To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników Grupy Plastycznej PASTELE, pokazało, jak pasja i wspólna praca potrafią rozbudzić artystyczne talenty.
- Racibórz ożywa dzięki twórczości Grupy Plastycznej PASTELE w Domu Kultury Strzecha
- Raciborskie Centrum Kultury docenia młode talenty i zapowiada kolejne wyzwania
Racibórz ożywa dzięki twórczości Grupy Plastycznej PASTELE w Domu Kultury Strzecha
W pracowni plastycznej Domu Kultury „Strzecha” odbył się wyjątkowy wernisaż, który zwieńczył kolejny rok działalności Grupy Plastycznej PASTELE. Pod czujnym okiem Andrzeja Śliwickiego dzieci i młodzież zaprezentowały swoje pierwsze w życiu dzieła sztuki, które zachwyciły nie tylko rodziców, ale także zaproszonych gości. To niezwykłe wydarzenie było pełne radości i dumy z osiągnięć młodych twórców.
Podczas spotkania prowadzący zajęcia podziękował uczestnikom za ich zaangażowanie oraz rodzicom za wsparcie i aktywny udział w działaniach pracowni. Wśród prezentowanych prac największą uwagę przyciągnęło oryginalne „akwarium” wykonane z papieru, które powstało dzięki współpracy dzieci z opiekunami. Szczególnie wyróżniała się meduza stworzona przez panią Magdalenę, która zachwyciła wszystkich swoją precyzją i pomysłowością.
Raciborskie Centrum Kultury docenia młode talenty i zapowiada kolejne wyzwania
Raciborskie Centrum Kultury z dumą pogratulowało wszystkim uczestnikom zajęć pięknych prac oraz życzyło im dalszych sukcesów w nadchodzącym roku artystycznym 2025/2026, który rozpocznie się po wakacjach. Grupa PASTELE działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego RCK, oferując młodym mieszkańcom miasta przestrzeń do rozwijania swoich zdolności i pasji.
To wydarzenie to nie tylko okazja do zaprezentowania efektów pracy, ale również inspiracja dla innych dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w kulturalnym życiu Raciborza. Już teraz można z niecierpliwością oczekiwać kolejnych projektów i warsztatów, które będą rozwijać kreatywność i integrację lokalnej społeczności.
Na podstawie: UM Racibórz
Ostatnie Artykuły

Latające kury i kubistyczne zwierzaki wkraczają do RCK

W Raciborzu seniorzy dostali instrukcję, jak nie wpaść w oszustwo

W Raciborzu podziękowano ludziom kultury. To oni nadają miastu rytm

W H2Ostróg szykują dzień pełen zabawy dla dzieci i wodny tor przeszkód

Radiowóz i quad zrobiły furorę podczas Dnia Dziecka w Raciborzu

Ofka znów zamieni się w dancing. Racibórz szykuje noc ze swingiem

Ponad 500 młodych lekkoatletów zjedzie do Raciborza. Będzie wielki test talentów

Jedno piwo nad wodą może skończyć się tragedią - policja ostrzega

Biblioteka w Raciborzu szykuje miesiąc z nitką, kartonem i zdrowiem

W Raciborzu dzieci zanurzą ręce w eksperymentach. Nadchodzi Laboratorium Bałaganu

Wygonowa i Zakładowa po przebudowie. Zmiana, którą widać od pierwszego przejazdu

Biblioteka na chwilę zamyka drzwi, ale książkom nic nie grozi

Kilkanaście minut i 60°C - auto staje się pułapką dla dziecka

Skrzynka na bulwarach zniknęła w zieleni. Racibórz testuje nowy sposób na miejski detal
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Karny w Raciborzu - kontakt, odwiedziny, informacje dla rodzin
- Zgromadzenie Misyjne Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu - kontakt, historia i działalność
- Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu - kontakt, cennik, przyjęcie
- Gminny Zespół Oświaty w Krzyżanowicach - kontakt, godziny, zapisy
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach Oddział w Raciborzu - kontakt, adres, zasięg
- Parafia św. Józefa w Raciborzu - kontakt, kancelaria, sakramenty
