Racibórz przygotowuje się na ulewne deszcze mieszkańcy mogą pobrać worki i piasek

Przygotujcie się na intensywne opady, które mogą sprawić, że Racibórz stanie w obliczu poważnych wyzwań hydrologicznych! Miasto już teraz mobilizuje siły, by uchronić mieszkańców przed skutkami nadchodzącej ulewy.
- Racibórz gotowy na deszczowe wyzwania. Co robią służby miejskie?
- Mieszkańcy Raciborza mogą zabezpieczyć swoje posesje z pomocą miasta
Racibórz gotowy na deszczowe wyzwania. Co robią służby miejskie?
W obliczu prognozowanych silnych opadów deszczu w Raciborzu, władze miasta nie pozostają bierne. W Urzędzie Miasta odbyło się specjalne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego zaplanowano działania mające na celu ochronę mieszkańców i infrastruktury przed podtopieniami. Wszystkie służby, w tym Wodociągi Raciborskie oraz straż pożarna, zostały postawione w stan gotowości.
Priorytetem jest szczegółowa kontrola i udrożnienie kanalizacji, zwłaszcza w miejscach, które wcześniej były najbardziej narażone na zalania. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko powstawania zastojów wodnych i minimalizować szkody.
Mieszkańcy Raciborza mogą zabezpieczyć swoje posesje z pomocą miasta
W trosce o bezpieczeństwo domów i posesji miasto zachęca wszystkich do przygotowań na nadchodzące ulewne dni. Specjalnie dla mieszkańców uruchomiono punkt dystrybucji worków i piasku przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Sudół. Każdy może tam pobrać materiały potrzebne do zabezpieczenia swojej nieruchomości – wystarczy samodzielnie napełnić worki piaskiem dostępnym na miejscu.
Dodatkowo władze apelują o czujność i zgłaszanie wszelkich problematycznych miejsc, takich jak zatkane kratki kanalizacyjne czy inne potencjalne zagrożenia. Szybka reakcja mieszkańców pozwoli służbom skuteczniej działać i zapobiegać ewentualnym podtopieniom.
Całodobowy numer alarmowy Wodociągów Raciborskich to 994. Można pod nim zgłaszać pilne sytuacje związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną przez całą dobę.
Na podst. UM Racibórz
Ostatnie Artykuły

W Raciborzu seniorzy dostali instrukcję, jak nie wpaść w oszustwo

W Raciborzu podziękowano ludziom kultury. To oni nadają miastu rytm

W H2Ostróg szykują dzień pełen zabawy dla dzieci i wodny tor przeszkód

Radiowóz i quad zrobiły furorę podczas Dnia Dziecka w Raciborzu

Ofka znów zamieni się w dancing. Racibórz szykuje noc ze swingiem

Ponad 500 młodych lekkoatletów zjedzie do Raciborza. Będzie wielki test talentów

Jedno piwo nad wodą może skończyć się tragedią - policja ostrzega

Biblioteka w Raciborzu szykuje miesiąc z nitką, kartonem i zdrowiem

W Raciborzu dzieci zanurzą ręce w eksperymentach. Nadchodzi Laboratorium Bałaganu

Wygonowa i Zakładowa po przebudowie. Zmiana, którą widać od pierwszego przejazdu

Biblioteka na chwilę zamyka drzwi, ale książkom nic nie grozi

Kilkanaście minut i 60°C - auto staje się pułapką dla dziecka

Skrzynka na bulwarach zniknęła w zieleni. Racibórz testuje nowy sposób na miejski detal

Spektakl wśród drzew i leśne ćwiczenia. Arboretum szykuje rodzinne popołudnie
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach - kontakt, godziny, świetlice
- Urząd Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej - kontakt, sprawy cywilne i ewidencja
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu - kontakt, kierownictwo, zasady uczestnictwa
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Raciborzu - msze, kancelaria, sakramenty
- CKZiU nr 1 w Raciborzu - szkoły, kierunki i zapisy
- Filia biblioteki w Makowie - adres, telefon i godziny otwarcia
