Egzamin na kartę rowerową w SP 18 pod okiem raciborskiej policji
W piątek uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 18 mieli okazję przystąpić do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową pod czujnym okiem policjantów. Egzamin ten jest nie tylko obowiązkiem, ale również ważnym krokiem w edukacji młodych kierowców, którzy będą poruszać się po publicznych drogach.
  1. Praktyczny egzamin na kartę rowerową odbył się w piątek.
  2. Policjanci nadzorowali przebieg egzaminu.
  3. Karta rowerowa uprawnia do jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz innymi urządzeniami transportu osobistego.
  4. Uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego przed przystąpieniem do praktyki.

W piątkowy poranek uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 18 przystąpili do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową. Aby zdobyć swoje pierwsze uprawnienia do kierowania, dzieci musiały wykazać się umiejętnościami na wyznaczonym torze przeszkód. Egzamin ten jest nie tylko formą sprawdzenia umiejętności, ale także ważnym elementem edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali funkcjonariusze z raciborskiej komendy policji. Uczniowie, którzy wcześniej zdali test z przepisów ruchu drogowego, teraz musieli wykazać się praktyczną wiedzą i umiejętnościami. Stres i emocje towarzyszące dzieciom były wyraźnie widoczne, co świadczyło o poważnym podejściu do zadania.

Karta rowerowa, choć często niedoceniana, jest niezwykle ważnym dokumentem. Po ostatnich zmianach w przepisach ruchu drogowego, uprawnia ona nie tylko do jazdy rowerem, ale również hulajnogą elektryczną i innymi urządzeniami transportu osobistego. Dziecko, które chce przystąpić do egzaminu, musi mieć ukończone 10 lat, a młodzież do 17 roku życia włącznie, musi posiadać kartę rowerową, aby legalnie poruszać się po drogach publicznych, chyba że posiada już prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

Egzamin na kartę rowerową to pierwszy krok w kierunku samodzielności na drodze. Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy!


Źródło: Policja Racibórz