Uczniowie rywalizowali w XVIII Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym
W Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego "EKOMAT". Uczniowie z 12 szkół podstawowych rywalizowali o miano najlepszych w dziedzinie matematyki i przyrody. Tegoroczni laureaci to drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudach, która wykazała się największą wiedzą.
  1. Konkurs "EKOMAT" odbył się 22 maja 2024 r.
  2. Wzięło w nim udział 12 szkół podstawowych z powiatu raciborskiego.
  3. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudach.
  4. Laureaci otrzymali bony podarunkowe do księgarni.

22 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego "EKOMAT". Wydarzenie to, objęte patronatem Starosty Powiatowego, przyciągnęło uczniów z 12 szkół podstawowych z całego powiatu raciborskiego.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów w dziedzinach matematyki i przyrody oraz propagowanie treści ekologicznych. Uczestnicy, pracując w parach, rozwiązywali testy zawierające zadania matematyczne i przyrodnicze, które odnosiły się m.in. do ekosystemu Ziemi Raciborskiej.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, uczestnicy mieli okazję spędzić czas w kreatywny sposób, korzystając z atrakcji oferowanych przez Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, znajdującą się na terenie Szkoły Podstawowej nr 18.

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudach, w składzie: Barbara Grabowska i Antoni Kujawski. Drugie miejsce zajęli Jakub Witczak i Wojciech Baran ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu, a trzecie miejsce przypadło Malwinie Niedzieli i Franciszkowi Jelocha ze Szkoły Podstawowej w Raszczycach.

Uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca, otrzymali bony podarunkowe do księgarni, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani zestawami gadżetów ekologicznych. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i wręczone przez panie Aleksandrę Klęczar-Urbanek i Mariolę Rzeszutek z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz pana Marka Kurpisa, Etatowego Członka Zarządu Starostwa, i pana Mariusza Kaletę, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18.

Organizatorkami konkursu były panie Marzena Bugiel i Małgorzata Jakubowska z SP 18, które zadbały o sprawny przebieg wydarzenia i jego atrakcyjny program.


Opierając się na: Urząd Miasta Racibórz