W bibliotece przy ulicy Kasprowicza 12 odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. ,,Moja Biblioteka’’.

Celem konkursu było pokazanie oczami czytelników i osób biorących udział w konkursie co oznacza dla nich biblioteka i jak wygląda w ich marzeniach, z okazji tegorocznych obchodów 75–lecia Biblioteki w Raciborzu.

Wyróżnienia i nagrody przyznano w trzech  kategoriach: ilustracje, prace przestrzenne i prace komputerowe, a jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Małgorzata Michalczyk i Marzena Mróz w dniu 4 kwietnia 2023 r. stanęło przed trudnym wyborem, bowiem kreatywność i wyobraźnia uczestników konkursu nie znała granic.

W konkursie „Moja Biblioteka” wzięły udział 452 osoby w wieku od 4 do 88 lat. Prace nadsyłane były z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Bydgoszczy, Nowego Targu, Zabrza, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Warszawy, Gniezna, Chełma, Polkowic, Jeleniej Góry, Rzeszowa, Biłgoraja, Lublina, Białej Podlaskiej, Lubaczowa, Kalet, Rybnika, Zamościa i Kędzierzyna-Koźla.

Wyniki konkursu dostępne są TUTAJ na stronie internetowej biblioteki.

Prace można oglądać w Galerii Gawrze przy ulicy Kasprowicza 12.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja biblioteka”