W szkołach wakacje to czas remontów
W szkołach wakacje to czas remontów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w nowym roku szkolnym będą mieli możliwość biegać na nowej bieżni. Jej budowa zakończyła się niedawno, a koszt zadania wyniósł 218 tys. zł. Prosta bieżnia na długości 100 metrów została pokryta syntetyczną nawierzchnią, a jej łączna długość wynosi aż 115 m (dolicza się pas startowy i końcowy). Tor bieżni zakończony jest 12 metrowym pasem pozwalającym na bezpieczne zakończenie biegu. Równolegle do bieżni utworzono wypełnioną piaskiem zeskocznię do skoku w dal o wymiarach 2,9 x 9m i rozbiegiem o długości 53m (z możliwością rozegrania trójskoku).

To nie jedyne inwestycje w tej szkole. Kto był lub jest uczniem raciborskiej 15-tki z pewnością wie, co to „klamka”. Mała salka gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 15 właśnie przechodzi metamorfozę. Trwają prace remontowe obejmujące wymianę wykładziny PCV, malowanie ścian i sufitów. Dotychczasowa ściana wydzielająca salkę z części korytarza zastąpiona zostanie nową, przeszkloną. Na swoje miejsce wrócą drabinki. Prace jeszcze trwają, a ich koszt to 94 tys. zł. Dzieje się także w szkolnej kuchni. Za kilka tygodni zamontowana zostanie w niej nowa winda ( koszt 72 tys. zł).

Co jeszcze w ostatnim czasie zmieniło się w Szkole przy ul. Matejki? Na kilku korytarzach przeprowadzono wymianę wykładzin podłogowych. Wyremontowane zostały dwie toalety uczniowskie i wymieniono część instalacji kanalizacyjnej, której uszkodzenia powodowały podtopienia szkolnych piwnic (łączny koszt blisko 60 tys. zł).

Nowości w SP 15

Co czeka na uczniów 15-tki w nowym roku szkolnym? Nowa bieżnia to nie wszystko. Piszemy o remontach i inwestycjach realizowanych w tej placówce.

W szkole realizowano także projekt "Laboratoria Przyszłości 2022". Wartość pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu to 197 tys. zł. Szkoła zyskała m. in. Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz.