Góry najlepsze dla integracji? Subiektywnie argumentujemy!

Integracja pracowników, czy choćby grupy znajomych, którzy nie znają się jeszcze dobrze, to wyzwanie logistyczne. Najlepszym sposobem na zbudowanie więzi w małej społeczności jest wyjazd w góry. Dlaczego? Dowiesz się, czytając poniższy tekst.

Gdzie jechać na integrację?

Wyjazd integracyjny to świetny sposób na poznanie się i wzmocnienie dotychczasowych więzi u pracowników danej firmy. Tego rodzaju wyprawy, czy też imprezy, organizowane są także na studiach, w szkołach i we wszystkich innych przestrzeniach, w których przebywa ze sobą wiele osób, mających ze sobą relacje zawodowe i prywatne. Wycieczka jest świetną okazją do poznania się i zdobycia nowej energii do codziennych zadań, wyjazdy to jeden z lepszych pomysłów na nawiązanie i zacieśnienie więzi. Integrację w górach dla firm ogarnie Twojej firmie np. Base Camp, firma, która posiada nie tylko park linowy czy paintball, ale także organizuje specjalne zabawy integracyjne dla grup. Taki wypad może być jednodniowy lub trwać cały weekend, a nawet dłużej – ważne, żeby nie zabrakło na nim ciekawych atrakcji.

Gdzie jechać na integrację z kolegami z pracy? Cóż, destynacje mogą być różne, jednak najlepsze dla integracji niewątpliwie są góry. W Polsce mamy ogromny wybór różnego rodzaju górskich pasm i łańcuchów. Dla miłośników trudniejszych wypraw polecamy Tatry, jeśli natomiast lubicie łagodne wzniesienia i rozległe łąki, odpowiednie będą połacie Beskidu Niskiego, czy Bieszczadów. A szukając balansu pomiędzy górską wyprawą a namiastką cywilizacji, polecamy Beskid Śląski i Żywiecki.

Dlaczego góry są najlepsze dla integracji pracowników w firmie?

O tym, dlaczego warto ze współpracownikami jechać w góry, można by napisać dużo. Warto jednak wskazać kilka głównych powodów, które przekonają niezdecydowanych:

  • góry są dobre o każdej porze roku. Zarówno w Beskidy, jak i Tatry, można jechać zarówno zimą i jesienią, jak i latem, a każda pora roku oferuje inne rozrywki. Może to być kulig, czy parki linowe, których w Beskidach nie brakuje.
  • Góry oferują zróżnicowaną rzeźbę terenu i związane z tym faktem atrakcje. Jeśli wybierasz się na kilkudniowy wypad, możesz jednego dnia odwiedzić jaskinie, których dużo znajdziesz w Beskidzie Małym, a następnego wspiąć się na najwyższą górę w okolicy. Po wszystkim warto zrelaksować się w hotelu lub, jeszcze lepiej, zrobić wspólne ognisko.
  • Jeśli jesteś z południa Polski, góry to najbliższa destynacja, gdzie możesz zatrzymać się i odetchnąć świeżym powietrzem.

Co robić w górach na integracji?

Sposobów spędzania wolnego czasu w górach jest mnóstwo. Pierwszym pomysłem będzie oczywiście wędrowanie, ale jeśli nie jesteś miłośnikiem wielogodzinnego marszu, również znajdziesz tutaj coś dla siebie. Wiele miejsc w Beskidzie Śląskim i Żywieckim posiada bardzo ciekawą historię i oferuje wiele zabytków. Możesz chodzić do muzeów, spacerować po wybranej miejscowości, a także korzystać z bogatej infrastruktury, która oferuje baseny czy SPA. Jak już zostało wspomniane, Beskidy proponują wiele ciekawych parków rozrywki, które mocno sprzyjają integracji. Wybierając jeden z nich, wejdziesz do zupełnie innego świata, w którym króluje radość i dobra zabawa.