Jak dobrać rozmiar rajstop?

Rajstopy to element damskiej garderoby, bez którego ciężko wyobrazić sobie wiele stylizacji. To właśnie dzięki nim możemy nosić sukienki i spódnice przez cały rok, bez obaw o to, że zmarzniemy. Jednak, aby spełniały one swoje funkcje i przede wszystkim dobrze wyglądały niezwykle, ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Czym kierować się przy jego wyborze, tak aby rajstopy nie były zbyt ciasne lub nie spadały z naszego ciała? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i pożegnaj raz na zawsze problemy związane z wyborem tego elementu garderoby.

Rozmiar rajstop - o czym musisz wiedzieć?

Zsuwający się z ciała materiał rajstop nie tylko sprawia, że nasza stylizacja wygląda nieestetycznie. Oprócz tego jest nam bardzo niekomfortowo, a same rajstopy bardzo szybko ulegną uszkodzeniu. Podobnie jest ze zbyt małymi rajstopami, które maksymalnie naciągnięte na nogi ograniczają nasze ruchy. A przecież rajstopy mają być naszą drugą skórą. Jest to możliwe do osiągnięcia pod warunkiem, że raz na zawsze rozwiążemy problem wyboru odpowiedniego rozmiaru.

Rajstopy - jaka jest rozmiarówka?

W każdym sklepie z bielizną spotkamy się z oznaczeniem rozmiaru rajstop zgodnie z rozmiarem odzieży, którą nosimy (S-2, M-3, L4). Wybór wydaje się więc banalnie prosty pod warunkiem, że nie mamy specyficznej figury. Najczęściej jednak elastyczny materiał rajstop pozwala idealnie dopasować je do naszych nóg.

Modele rajstop dla wyjątkowych typów sylwetki

Co, gdy przy wyborze rajstop kierujesz się powyższą rozmiarówką, a mimo to nie leżą one na Twoim ciele dobrze? Być może masz nieco inną sylwetkę, a przede wszystkim budowę nóg. Szczupłe panie z długimi nogami, choć ciągle komplementowane, mogą mieć naprawdę poważny problem ze znalezieniem odpowiedniej odzieży - w tym również rajstop. Całe szczęście producenci, wychodząc naprzeciw im potrzebom, stworzyli rajstopy dedykowane specyficznym typom sylwetki. I tak oto panie z długimi i szczupłymi nogami oraz z nieco bardziej masywnymi mogą znaleźć w ofercie rajstopy MAX i PLUS. Jest to zdecydowanie ogromne ułatwienie, dzięki któremu każda z nas może nosić rajstopy.

Rajstopy dla kobiet w ciąży - jak wybrać rozmiar?

Obawiasz się, że rosnący w czasie ciąży brzuszek szybko stanie się przeszkodą do zakładania rajstop. Jest nieco w tym racji - zbyt opinający pasek rajstop może mieć negatywny wpływ. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z tego elementu garderoby. W ofercie sklepów z bielizną odnajdziesz bowiem rajstopy dedykowane kobietom w ciąży.