Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

 

To trzydniowa impreza dla miłośników podróży. Będą slajdowiska, pokaz filmów i spotkania z podróżnikami. "Wiatraki" po pandemicznej przerwie odbędą się po raz 17.

Festiwal rozpocznie się już w piątkowy poranek od bloku szkolnego. Dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć jak to jest w zimnej Rosji i Mongolii, jak wygląda wolontariat w Afryce oraz wczuć się w wyprawę w Himalaje.

Również w piątek o godz. 20:00 w DK Strzecha rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich "Lądek Tour".

W sobotę o godz. 10:00 będzie możliwość zwiedzenia Browaru Raciborskiego, a w niedzielę o godz. 11:00 będzie można uczestniczyć w spływie rzeką Odrą (Racibórz - Grzegorzowice).

Natomiast w RCK odbędą się główne pokazy slajdów i filmów oraz spotkania z podróżnikami: Szymonem Warszem, Weroniką Łukaszewską, Sławomirem Sanockim, Piotrem Opacianem, Arkadiuszem Winiatorskim, Bartoszem Malinowskim (wszyscy sobota) oraz Krzysztofem Kobusem, Piotrem Trybalskim, Łukaszem Kocewiakiem i Kamilą Kielar (wszyscy niedziela). Sobota zakończy się koncertem zespołu muzyki bałkańskiej i folkowej Diri Levsky, natomiast niedziela zafiniszuje spotkaniem z gościem specjalnym - Leszkiem Cichym, który opowie o górach świata.

Organizatorem imprezy jest Raciborskie Centrum Kultury.