UM Racibórz: Zaczynamy od głosu mieszkańców - zostań strategiem swojego miasta
Zostań strategiem! 16 lutego odbędzie się otwarte spotkanie dot. nowej strategii rozwoju miasta.
W raciborskim magistracie rok 2021 stoi pod znakiem opracowania strategii rozwoju miasta na najbliższych 10 lat. Prace rozpoczną się od otwartego spotkania z mieszkańcami. Niestety, ze względu na pandemię, odbędzie się ono przez internetową platformę do telekonferencji.
W wyborach przedstawiłem mieszkańcom Dziesiątkę Polowego”, która znalazła poparcie raciborzan mówi Dariusz Polowy, prezydent miasta. Teraz jest czas, by spojrzeć z szerszej perspektywy, podjąć dialog z różnymi grupami społecznymi i rozwinąć pomysły pojawiające się w głowach wielu z nas, którzy łączą swoje życie prywatne lub zawodowe z Raciborzem dodaje prezydent i uzupełnia, że opracowanie długookresowej strategii rozwoju miasta jest dla niego szczególnie ważne. Prace nad dokumentem powierzone zostały nowo wybranemu wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi.
Włodarze Raciborza zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 16:00. W link do telekonferencji będzie można kliknąć na stronie
strategia.raciborz.pl
Jestem przekonany, że wielu z nas będzie świetnymi strategami dla swojego miasta i liczę na zaangażowanie w dyskusję oraz cenne opinie komentuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Zapewnia jednocześnie, że na jednym spotkaniu się nie skończy. Mieszkańcy będą również mogli wypowiedzieć się za pośrednictwem ankiety, a w kolejnych tygodniach będą spotykali się na warsztatach w dzielnicach. Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej opinii przed wakacjami, by potem przystąpić do wymaganych prawem procedur administracyjnych i po wszystkich uzgodnieniach u progu zimy przedstawić dokument Radzie Miasta dodaje wiceprezydent.
Do niedawna Racibórz posługiwał się dokumentem strategicznym obejmującym lata 2013-2020. Obecnie miasto stoi przed nowymi wyzwaniami, z którymi musi się zmierzyć. Prace nad strategią pozwolą uzgodnić najważniejsze dla raciborzan kierunki rozwoju. Nowa strategia posłuży również zdobywaniu środków unijnych i rządowych na inwestycje i nowatorskie projekty społeczne.
Urząd Miasta Racibórz,
raciborz.pl/invest_in_raciborz/aktualnosci_gospodarcze/Zaczynamy-od-glosu-mieszkancow-zostan-strategiem-swojego-miasta/idn:8781
![]()
Ostatnie Artykuły

Dwa dni rozmów o bezpieczeństwie w Kuźni Raciborskiej - policjanci wśród mieszkańców

Zawrócił przed kontrolą trzeźwości. Policjanci ruszyli za nim

Konkurs literacki rozszerza granice. Opowieści mogą objąć cały powiat

15 uczniów z Raciborza pojechało na międzynarodowy obóz

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Roboty pod wiaduktem przy ul. Eichendorffa. Odcinek będzie zamknięty

Osiem zdarzeń w jedną dobę. Trzy auta uderzyły w drogową infrastrukturę

Bieg bez presji pełnej doby. Szósta edycja wydarzenia w Raciborzu

Modele z całego świata nad Raciborzem. Szykuje się wielkie lotnicze widowisko

Finał Ligi Bike Race poprowadzi kolarzy przez leśne ścieżki Raciborza

Odnowiony rynek znów dostępny. Na nowe ławki trzeba jeszcze poczekać

Zwykły kamyk, niezwykła historia. Geologiczne warsztaty dla dzieci w Raciborzu

Policyjny dron nad przejściami w Raciborzu. Wykryto 26 wykroczeń

Po kolizji chciał odjechać. Świadkowie zatrzymali kierowcę z 2,5 promila
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Kornowacu - kontakt, godziny i formy wsparcia
- Parafia św. Józefa w Raciborzu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- PWiK Krzanowice - kontakt, godziny, awarie i e-usługi
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy - godziny, świadczenia, zadania
- Urząd Miasta Racibórz - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Zamek Piastowski w Raciborzu - godziny, bilety, zwiedzanie i kontakt
