Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Racibórz

Tani laptop do domu. Czy to możliwe?

Łatwo zauważyć, że wiele osób coraz chętniej sięga po laptop, rezygnując z komputera stacjonarnego. Obecnie produkowane urządzenia są bardzo wydajne i ich niewątpliwą zaletą jest to, że są po prostu bardzo mobilne. Duży wybór tego typu urządzeń można znaleźć w sklepie internetowym ole ole. Na co zwrócić uwagę przy zakupie taniego urządzenie typu laptop do domu?

Ceny tanich laptopów

Niestety ceny najtańszych laptopów to wydatek około 2000 tysięcy złotych. Jeśli jesteśmy gotowi przeznaczyć taką kwotę na zakup nowego urządzenia to z pewnością będzie to laptop, który będzie posiadał nie najgorszy procesor i zintegrowaną kartę graficzną do codziennego użytku, ale już nie do bardziej zaawansowanych gier. Za taką cenę otrzymamy laptop, który w zupełności wystarczy do codziennej pracy i świetnie sprawdzi się do przeglądania internetu oraz do innych celów multimedialnych.

Przekątna ekranu

Najtańsze modele laptopów dysponują przekątną ekranu mieszczącą się w granicach od 13 do 15 cali. 15 cali to wybór, który pozwala cieszyć się niewielkimi rozmiarami laptopa i jednocześnie pozwala na wygodną obsługę.

Dysk twardy w laptopie

Obecnie sprzedawane dyski z nowymi laptopami to dyski typu SSD. Są one niezwykle szybkie i doskonale sprawdzają się zamiast typowego dysku starej generacji HDD. Mimo tego, że dyski SSD są wyraźnie droższe to i tak zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w laptop z nowoczesnym dyskiem tego typu niż postawić na starszą technologię. W niektórych przypadkach możemy zdecydować czy za dodatkową opłatą chcemy dysk o większej pojemności, a najczęściej można spotkać dyski SSD o pojemności 250 GB.

Łączność

Standardową łączność z internetem gwarantuje moduł WiFi, który znajdziemy w praktycznie każdym nowoczesnym laptopie. Inną opcją na którą warto zwrócić uwagę jest moduł Bluetooth, który nie jest tak często dostępny w tego typu tańszych modelach laptopów. Moduł Bluetooth pozwala podłączyć bezprzewodowo myszkę lub klawiaturę, a także inne urządzenia, jak na przykład głośniki. Jeśli więc planujemy rozbudować możliwości naszego laptopa w przyszłości warto poszukać modelu, który będzie sprzedawany właśnie z tym modułem.

Droższe modele laptopów możemy spotkać również z modułem łączności LTE, co w prosty sposób pozwala łączyć się z internetem na przykład na wyjeździe. Jeśli jednak nasz wymarzony laptop nie ma tych modułów to zwykle nic nie stoi na przeszkodzie, aby po pewnym czasie dokupić osobne urządzenie podłączane przez USB, które może działać jak przekaźnik LTE lub Bluetooth.