Hubertus w Raciborzu 2025 - parada koni, gonitwa za lisem i pokazy jeździeckie

W Huzarskiej Dolinie 20 września Racibórz znów tętnił końskim ruchem i myśliwską tradycją — barwny korowód przeszedł przez Ostróg i centrum, a najszybsi jeźdźcy ścigali sztucznego lisa w emocjonującym Biegu Hubertusowym.
- Zobacz Hubertus w Raciborzu na trasie przez Ostróg i centrum
- Przeżyj gonitwę za lisem i emocje zawodów
- Obejrzyj pokazy skoków i akrobacji jeździeckich
Zobacz Hubertus w Raciborzu na trasie przez Ostróg i centrum
W sobotnie popołudnie 20 września Huzarska Dolina stała się miejscem spotkania miłośników koni i tradycji. Obchody otworzyła plenerowa msza święta, po której ruszył wielobarwny korowód jeźdźców. Wśród uczestników był wiceprezydent Raciborza Michał Kuliga, a atmosferę wydarzenia podkręcały mażoretki oraz Raciborska Orkiestra Dęta Plania, która towarzyszyła przejazdowi przez Ostróg i centrum miasta. Informacje o programie wydarzenia potwierdzał Urząd Miasta Racibórz.
Przeżyj gonitwę za lisem i emocje zawodów
Główna atrakcja Hubertusa to tradycyjny Bieg Hubertusowy — gonitwa za lisem, która angażuje zarówno zawodników, jak i widzów. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami jeździeckimi, refleksami i szybkim podejmowaniem decyzji, by jak najszybciej dogonić sztucznego lisa. Organizatorzy przygotowali oddzielne gonitwy dla kobiet oraz rywalizację otwartą, w której mogli wziąć udział wszyscy chętni jeźdźcy.
Obejrzyj pokazy skoków i akrobacji jeździeckich
Poza gonitwą widzowie mogli zobaczyć specjalne pokazy skoków przez przeszkody i akrobacji jeździeckich, które dostarczyły dodatkowych wrażeń i przypomniały o wszechstronności jeździeckiego rzemiosła. Impreza przyciągnęła osoby w każdym wieku — od pasjonatów koni po mieszkańców chcących spędzić sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu.
na podstawie: UM Racibórz.
Autor: krystian