Lily Phee zauroczyła publiczność w Raciborzu podczas recitalu fortepianowego

Lily Phee 18 września zagrała w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu - nastrojowy recital w ramach koncertów towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Pianistycznemu Królewskiego Miasta Krakowa poruszył słuchaczy i przypomniał, że muzyka klasyczna potrafi łączyć.
- Racibórz oklaskuje światowy kunszt fortepianu
- Posłuchaj emocji w sali Państwowej Szkoły Muzycznej
- Co to znaczy dla Raciborza
Racibórz oklaskuje światowy kunszt fortepianu
W czwartek 18 września sala Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu wypełniła się melomanami, którzy przyszli wysłuchać recitalu Lily Phee z Singapuru. Pianistka zaprezentowała program pełen ekspresji i finezji, a jej interpretacje spotkały się z gorącymi oklaskami. Wydarzenie odbyło się w ramach koncertów towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Pianistycznemu Królewskiego Miasta Krakowa, co wniosło do Raciborza muzyczny wymiar festiwalowej oferty.
Posłuchaj emocji w sali Państwowej Szkoły Muzycznej
Wieczór miał charakter kameralny - akustyka sali podkreśliła subtelność fraz i siłę dynamicznych partii. Publiczność doceniła zarówno techniczną biegłość artystki, jak i jej umiejętność budowania narracji muzycznej. Organizatorem serii koncertów był zespół współpracujący z Międzynarodowym Festiwalem Pianistycznym Królewskiego Miasta Krakowa; dzięki takim wydarzeniom Racibórz gości artystów o światowej renomie.
Co to znaczy dla Raciborza
Recital Lily Phee przypomina, że lokalne sceny mogą stać się miejscem spotkań ze sztuką na najwyższym poziomie. Państwowa Szkoła Muzyczna potwierdziła swoją rolę ważnego ośrodka koncertowego w mieście, a koncerty towarzyszące festiwalom przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i nowych słuchaczy. Dla Raciborza takie wydarzenia to okazja do promocji kultury i wzbogacenia programu kulturalnego regionu.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Włoskie tajemnice w Strzesze - Greg Krupa pokazał Italię w cieniu zagadek

Bieg z książką wraca do Raciborza. Na trasie liczy się zabawa

Strażacy z Raciborza usłyszeli słowa uznania w swoim święcie

Raciborski DKF pokaże film o duchowej drodze Jana Pawła II

Plan na pogodowe skrajności dla Raciborza trafił do konsultacji

Raciborskie przedszkola wróciły z Budapesztu z nowymi pomysłami

153 km/h na DK45 - czterech kierowców straciło prawa jazdy

Urzędowe korytarze pełne historii. Racibórz szykuje noc z czekoladą

Racibórz wraca do biznesowych rozmów. Dziesiąty raz na kongresie w Katowicach

Dawne RAFAKO ma wrócić do gry. W tle wojsko i setki miejsc pracy

Awans w raciborskiej komendzie - policjanci odebrali akty mianowania

W Raciborzu kryminał spotka się z historią wojennych sekretów

Rower znika w kilka chwil - policja apeluje przed majówką

