Dzień Dziecka z mundurem w Raciborzu pełen atrakcji i edukacji dla dzieci

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu otworzył swoje drzwi dla mieszkańców podczas wyjątkowego Dnia Dziecka. To wydarzenie pełne emocji i edukacji, które połączyło dzieci z lokalnymi służbami mundurowymi, tworząc niezapomniane chwile i cenne doświadczenia.
- Racibórz gościł wyjątkowe spotkanie dzieci z mundurem
- Władze miasta i służby wspólnie dla edukacji i bezpieczeństwa w Raciborzu
Racibórz gościł wyjątkowe spotkanie dzieci z mundurem
23 maja 2025 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu zaprosił najmłodszych na niezwykłe obchody Dnia Dziecka. Połączone z Dniami Otwartymi placówki wydarzenie miało na celu nie tylko świętowanie, ale także budowanie mostów między dziećmi a przedstawicielami służb mundurowych.
Dzieci mogły osobiście poznać pracę policjantów, strażaków oraz żołnierzy. Największą atrakcją była możliwość przymierzenia elementów umundurowania oraz obejrzenia sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez funkcjonariuszy. Taka bezpośrednia interakcja pozwoliła młodym uczestnikom lepiej zrozumieć znaczenie bezpieczeństwa i odpowiedzialności.
Władze miasta i służby wspólnie dla edukacji i bezpieczeństwa w Raciborzu
Na wydarzeniu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji państwowych, którzy podkreślali wagę współpracy między szkołą a służbami mundurowymi. Ta inicjatywa to doskonały przykład, jak lokalne środowisko może wspierać rozwój dzieci poprzez praktyczne doświadczenia i edukację prospołeczną.
To ważne, aby młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca służb mundurowych i poczuć się częścią tej społeczności” mówił jeden z organizatorów. Spotkanie w SOSWNiS pokazało, że takie działania budują zaufanie i wzmacniają poczucie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców Raciborza.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny zamknęli projekt, ale nie współpracę

W sądzie w Raciborzu padło ostrzeżenie o sieci, która zbiera żniwo

W bibliotece na Ostrogu powstaną perfumy skrojone na własny zapach

Gdy „nie” buduje bliskość w bibliotece padły ważne pytania o granice

Policyjny sprzęt w Ekonomiku przyciągnął uczniów bardziej niż zwykła lekcja

Ceny paliw w Polsce: Dlaczego kurs dolara i ropa Brent decydują ile płacisz na stacji?

Skoda zakończyła jazdę na latarni - kierująca miała 2 promile

Wielkanocne pułapki na drogach i parkingach - policja ostrzega przed błędami

Jeden telefon od wnuczka i oszczędności znikają - Racibórz ostrzega

W bibliotece w Raciborzu woda stała się bohaterką lekcji, zabawy i eksperymentów

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Seniorzy w Raciborzu usłyszeli, jak działają najpopularniejsze oszustwa

Hulajnogi i prawo pod lupą - policja ostrzegła młodzież w Raciborzu

