Przepływowy ogrzewacz wody – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w gospodarstwie domowym jest bardzo ważny. Na co dzień wykorzystujemy ją do mycia naczyń, prania, kąpieli w wannie lub brania prysznica. Woda w domu może być podgrzewana na różne sposoby. Jednym z nich jest przepływowy ogrzewacz wody. Sprawdź zalety tego rozwiązania!

Przepływowy podgrzewacz wody – co to jest?

W dobie globalnego ocieplenia i nieustających zawirowań na światowych rynkach wiele osób poszukuje rozwiązań, które umożliwiają oszczędzanie zasobów i pozwalają zminimalizować rachunki za wodę i prąd.

Przepływowy podgrzewacz wody to nowoczesne urządzenie ciśnieniowe, które dostarcza ciepłą wodę do dowolnej ilości kranów lub innych punktów poboru wody. Z jego pomocą kontrolowanie eksploatacji ciepłej wody staje się dużo prostsze. W takim wypadku ilość ciepłej wody jest zależna od mocy grzewczej urządzenia i jego wydajności.

Na szczególną uwagę zasługują przepływowe ogrzewacze wody trójfazowe STIEBEL ELTRON. Są one niezwykle wydajne oraz umożliwiają precyzyjne kontrolowanie temperatury wylotowej. Urządzenie pozwala na wygenerowanie dokładnie takiej ilości ciepłej wody, jaka jest Ci potrzebna do codziennego funkcjonowania. Ponadto przepływowy podgrzewacz wody ma niewielkie rozmiary i elegancką obudowę, która doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Jak działa przepływowy podgrzewacz wody?

Elektroniczny podgrzewacz wody ogrzewa wodę na bieżąco w trakcie jej przepływu. Jak ten proces przebiega w praktyce? Zimna woda dostaje się do przepływowego ogrzewacza wody, gdzie czujnik temperatury mierzy jej poziom. Następnie mierzony jest strumień przepływu. Potem woda jest kierowana do zaworu z napięciem oraz trafia do bloku grzejnego sterowanego elektroniką, skąd zmierza ponownie na kontrolę temperatury i gdy osiągnie oczekiwany poziom, jest przekazywana do kranu.

Trójfazowy podgrzewacz wody jest sterowany elektronicznie. Jego przemyślana konstrukcja oraz zastosowanie najnowszych technologii powodują, że zużywa aż o 30% mniej energii i wody w stosunku do hydraulicznych ogrzewaczy wody. W efekcie urządzenie pozwala zmniejszyć domowe rachunki, a jego stosowanie korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Elektroniczne podgrzewacze wody charakteryzują się także wygodną obsługą oraz są wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, które ułatwiają ich użytkowanie.

Jaki podgrzewacz wody wybrać?

Nowoczesne przepływowe podgrzewacze wody świetnie sprawdzają się w inteligentnych domach. Dzięki nim użytkownicy mogą bardzo precyzyjnie ustawiać temperaturę wody w kranie, a sama czynność zajmuje zaledwie kilka sekund. To rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które korzystają z fotowoltaiki. Wówczas można wykorzystać wytworzony w ten sposób prąd do podgrzania wody, co pozwoli ograniczyć rachunki związane z ogrzewaniem wody do minimum.

Dobry podgrzewacz wody powinien posiadać odpowiednią moc, klasę energooszczędności oraz preferowany zakres temperatur. Ważnym kryterium jest również rozmiar urządzenia oraz jego kolor i wielkość ekranu dotykowego. Nowoczesne przepływowe podgrzewacze wody mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje. Są to na przykład:

  • dostęp do prezentacji graficznej zużycia i kosztów,
  • wygodny sposób sterowania poprzez pokrętło, guziki lub dedykowaną aplikację mobilną,
  • możliwość sprawdzania pogody,
  • regulowane ograniczenie temperatury, które chroni dzieci przed poparzeniem,
  • lampka sygnalizacyjna zużycia energii i wody,
  • tryb eco.

Komfortowe ogrzewacze przepływowe wody znajdziesz w ofercie firmy STIEBEL ELTRON. Polecane modele to między innymi DHE Touch i DHE Connect. Urządzenia są wyposażone w ekran dotykowy i przycisk pamięci. W efekcie każdy domownik bez problemu ustawi dla siebie optymalną temperaturę wody.

Jeśli chcesz być eko i szukasz oszczędności w domowym budżecie, koniecznie rozważ zakup przepływowego podgrzewacza wody od renomowanego producenta. Jest to skuteczny sposób na zmniejszenie domowych rachunków i zadbanie o komfort wszystkich domowników.