Śląski Oddział Straży Granicznej świętuje 33-lecie istnienia
Wczoraj, Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu obchodził 33-lecie swojego istnienia. Uroczystości odbyły się na Zamku Piastowskim, a w wydarzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Racibórz, Jacek Wojciechowicz.
  1. 33-lecie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
  2. Uroczystości na Zamku Piastowskim.
  3. Przysięga nowych funkcjonariuszy.
  4. Odznaczenia i awanse.

Śląski Oddział Straży Granicznej, z siedzibą w Raciborzu, świętował swoje 33-lecie. Uroczystości miały miejsce na malowniczym Zamku Piastowskim, gdzie zgromadzili się mieszkańcy, by uczcić ten ważny moment. W wydarzeniu uczestniczył również Prezydent Miasta Racibórz, Jacek Wojciechowicz.

Uroczystość była nie tylko okazją do świętowania, ale również do przypomnienia o misji Straży Granicznej. Formacja ta, kontynuująca tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza, ma za zadanie chronić granice naszego kraju. W obliczu obecnej niestabilnej sytuacji międzynarodowej, rola pograniczników staje się jeszcze bardziej kluczowa.

Podczas ceremonii nowi funkcjonariusze złożyli przysięgę, a zasłużeni strażnicy otrzymali awanse i odznaczenia. Była to chwila, by docenić ich trud i zaangażowanie w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Prezydent Jacek Wojciechowicz, zwracając się do zgromadzonych, podkreślił znaczenie współpracy między samorządem a Strażą Graniczną. Wyraził również wdzięczność za ich odpowiedzialną pracę:

„Chcę zapewnić jako Prezydent Raciborza, że tak jak do tej pory, samorząd naszego miasta jest otwarty na wszelką współpracę i wszelką pomoc, którą jako samorząd możemy udzielić. Wasza służba jest pracą niezwykle odpowiedzialną. Stoicie na straży granic Rzeczpospolitej, ale i także na straży granic Unii Europejskiej, na straży naszego domu, któremu na imię Polska. To również wielki zaszczyt, stać na straży polskich granic i bezpieczeństwa Polaków. Za to chciałbym wam podziękować” – mówił podczas uroczystości prezydent Jacek Wojciechowicz.

Na zakończenie oficjalnej części, uczestnicy mogli podziwiać musztrę paradną oraz defiladę, przygotowaną przez oddział z Nowego Sącza. Oprawa muzyczna i widowiskowe występy nadały wydarzeniu wyjątkowego charakteru, podkreślając wagę święta dla wszystkich obecnych.


Na podst. Urząd Miasta w Raciborzu