Raciborskie Centrum Recyklingu R3 wydaje oświadczenie przed wizytą Komitetu Wyborczego Michała Fity
W obliczu zbliżających się wyborów, lokalne centrum recyklingu Raciborskie Centrum Recyklingu R3 staje w centrum debaty publicznej. Ostatnia wizyta kandydata na prezydenta Michała Fity i jego zespołu wywołała falę kontrowersji i nieporozumień. Co naprawdę dzieje się za murami RCR? Oto nasza próba rozwiania wątpliwości.
  1. 19 marca br. Raciborskie Centrum Recyklingu R3 gościło Michała Fitę, kandydata na prezydenta, wraz z jego zespołem.
  2. RCR prezentuje stanowisko, że za nieprzyjemne zapachy w okolicy odpowiada inna firma - PUK EMPOL.
  3. Spółka odpiera zarzuty Michała Fity dotyczące emisji odorów i wyjaśnia nieporozumienia dotyczące planów inwestycyjnych.
  4. RCR krytykuje postulat Fity dotyczący ograniczenia ilości odpadów z innych regionów jako nieskuteczny i politycznie motywowany.

Raciborskie Centrum Recyklingu R3, znane jako RCR, znalazło się w ogniu krytyki po niedawnym wpisie na Facebooku Michała Fity, kandydata na urząd prezydenta. Fita, po swojej wizycie na składowisku odpadów, wyraził swoje obawy dotyczące tzw. „kryzysu odorowego” w okolicy Brzezia, wskazując na RCR jako potencjalne źródło problemu.

Jednakże, według oświadczenia RCR, prawdziwym emitentem nieprzyjemnych zapachów jest PUK EMPOL, firma odpowiedzialna za przetwarzanie odpadów komunalnych. RCR podkreśla, że podczas wizyty przedstawiono kandydatom na radnych dokumenty potwierdzające ich stanowisko, które były wcześniej udostępnione mediom.

Spółka wyraziła rozczarowanie wpisem Fity, uznając go za niezgodny z prawdą i wprowadzający w błąd. „Mam nadzieję, że jest to wynik niezrozumienia przez kandydata na prezydenta faktycznej sytuacji, a nie celowe działanie obliczone na efekty polityczne kampanii,” stwierdza przedstawiciel RCR.

RCR odpiera również zarzuty dotyczące emisji odorów, podkreślając, że planowana rozbudowa kompostowni odpadów zielonych ma na celu zwiększenie ilości przyjmowanych odpadów zielonych od mieszkańców, a nie jest związana z żadnymi emisjami zapachowymi. Ponadto, spółka zauważa, że postulat Fity dotyczący ograniczenia ilości przyjmowanych odpadów z innych regionów Polski ma charakter polityczny i nie ma wpływu na funkcjonowanie składowiska odpadów.

W obliczu zbliżających się wyborów, mieszkańcy stają przed wyborem między różnymi wizjami rozwoju miasta i jego infrastruktury. Ważne jest, aby dokonywać wyborów opartych na rzetelnych informacjach i zrozumieniu faktycznych problemów. Raciborskie Centrum Recyklingu R3 pozostaje otwarte na dialog i wyjaśnianie wszelkich wątpliwości, zachęcając mieszkańców do bezpośredniego kontaktu w przypadku pytań lub obaw.


Opierając się na: Urząd Miasta