To już rok, odkąd dzieci rozwiązały wstęgę w ramach otwarcia placówki żłobka przy ulicy Bielskiej. Dziś przy udziale zaproszonych gości świętowano pierwszą rocznicę działalności.

Podczas oficjalnej części wydarzenia Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wyraził wdzięczność zarówno tym, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, jak również osobom odpowiedzialnym za jego funkcjonowanie od pierwszych dni aż do dziś. Podkreślił, że odczuwa dumę, że miasto posiada taki obiekt, który jest inspiracją dla innych samorządów.

Kiedy mam okazję spotykać ludzi z innych miast i gmin, którzy odwiedzili nasz żłobek nieraz słyszę, że sami chcieliby mieć tego typu obiekt u siebie - mówił prezydent Polowy.

Podkreślono też, że inwestycja ta kosztowała budżet miasta zaledwie około 1 mln złotych, a to dzięki pozyskaniu znacznej dotacji ze środków zewnętrznych. W efekcie tego dziś przy ulicy Bielskiej stoi placówka, która spełnia wszystkie potrzeby i oczekiwania, a mieszkańcy Raciborza mogą być pewni, że ich pociechy są dobrze zaopiekowane.

W uroczystości wziął udział również minister Paweł Jabłoński, który podkreślił, że budowa tego typu obiektów jest chętnie wspierana przez rząd, ponieważ stanowi to ogromne wsparcie dla młodych rodziców.

Na zakończenie części oficjalnej Dyrektor Zespołu Żłobków w Raciborzu Katarzyna Żelazko podziękowała całej swojej załodze za zaangażowanie i owocną współpracę, dzięki którym całość może działać tak sprawnie jak dotychczas.

Po oficjalnych przemowach, zaproszeni goście obejrzeli krótką część artystyczną przygotowaną przez najstarszą ze żłobkowych grup (Piraci), a także prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia z całego roku funkcjonowania nowego żłobka.

Roczek żłobka na Ostrogu