Raciborscy policjanci w dalszym ciągu uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w skateparkach w ramach kampanii profilaktycznej „Bezpieczne sk8parki i pumptracki”, która została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i jest cyklicznie kontynuowana. Tego typu akcje mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków oraz zapoznawanie się z regulaminem korzystania z tego typu obiektów.

Raciborski mundurowy zajmujący się profilaktyką społeczną aktywnie włączył się do akcji, realizując jej główne założenia, w ramach których Policjant spotkał się z  dziećmi i młodzieżą spędzającą swój wolny czas w skateparkach w Raciborzu przy ulicy zamkowej. Podczas rozmowy stróż prawa przypomniał o zasadach  bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów, informując o niezbędnym wyposażeniu w sprzęt ochronny, taki jak kask, ochraniacze oraz  rozdał ulotki z zasadami bezpieczeństwa w skateparkach i pumptrackach.

Podczas prelekcji mundurowy zwrócił  uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów, a  wykorzystując okazję trwającego okresu wakacyjnego, omówił tematykę bezpieczeństwa ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i w górach”.

  • Policjant na pogadance wśród dzieci
  • Dzieci podczas prelekcji z policjantem
  • Dziecko oglada ulotke
  • Na trawie leżace deskorolki
  • Dzieci na łące z policjantem podczas prelekcji
  • Widok skateparku w Raciborzu