Po wielkim sukcesie, jakim w 2021 roku okazały się plenerowe koncerty „Operetki na WYNOS!”, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę plenerowych wydarzeń w Raciborzu!

W dniach 9-10 lipca 2022 zaprezentowane zostaną trzy zróżnicowane programy koncertowe związane z piosenką retro dwudziestolecia międzywojennego oraz polskim najsłynniejszym operowym małżeństwem Janem Kiepurą i Marthą Eggherth!


9 lipca 2022 godz. 18:00 - Sala Widowiskowa Raciborskiego Centrum Kultury
KIEPURIADA

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" i wiele innych. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury, a na wielkim ekranie wyświetlane będą archiwalne zdjęcia wybitnych śpiewaków. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania.

10 lipca 2022
godz. 16:00 – Przystań kajakowa w Parku Zamkowym
godz. 18:00 – Park im. Miasta Roth

LATA 20., LATA 30. NA WYNOS!

W programie "Lata 20., i 30. na WYNOS!" wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.