UM Racibórz: Miasto Racibórz i Tokai COBEX wspólnie sadzą drzewa!

Dzięki połączeniu sił Miasta Racibórz i firmy Tokai COBEX teren nad Odrą znajdujący się pomiędzy ścieżką rowerową a blokami na ulicy Bosackiej zostanie zagospodarowany na zielony użytek ekologiczny.
W piątek 22 października br. przedstawiciele spółki: Beata Rembierz - Dyrektor Personalny oraz Maciej Pakuła - Kontroler Finansowy Grupy TCX wraz z wiceprezydentem Dawidem Wacławczykiem i naczelnikiem wydziału komunalnego UM Racibórz Piotrem Glapą dokonali symbolicznego wkopania pierwszego spośród kilkudziesięciu drzew, które w przyszłości zamienią istniejącą tu łąkę w teren parkowy. Kompleksowe zagospodarowanie terenu zostanie ukończone w przyszłym roku. Na wspomnianym terenie pojawią się drzewa różnych gatunków takich jak olsza czarna, brzoza omszona, dąb błotny, czeremcha pospolita, wierzba biała, jesion wyniosły i grab pospolity.

Działania wpisują się proekologiczną inicjatywę Tokai COBEX pt. Going Greener”. Tokai COBEX jako firma świadoma i odpowiedzialna społecznie zainicjowała to przedsięwzięcie, w ramach którego podejmowane są działania mające na celu ochronę środowiska i poprawę jego stanu.
- Wierzymy, że nasza inicjatywa zaowocuje dalszą współpracą z raciborskim UM i kolejnymi kampaniami proekologicznymi spełniającymi oczekiwania mieszkańców podsumowała Beata Rembierz.
- Bardzo cieszy mnie wysokie zaangażowanie spółki Tokai COBEX w kwestie raciborskiej ekologii. Instalacje wykonywane na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ekologicznego, wsparcie mieszkańców w wymianie starych źródeł ciepła, wspólne sadzenie drzew, które będą służyły nam wszystkim oraz planowane zaangażowanie w akcje edukacji ekologicznej prowadzone w naszych szkołach to działania, które świadczą o wysokiej świadomości spółki w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o swoje otoczenie społeczne, a także wpisują się w oczekiwania mieszkańców, jakie poznaliśmy przy pracach nad strategią rozwoju miasta. Chciałbym za to bardzo podziękować powiedział wiceprezydent Wacławczyk.

Urząd Miasta Racibórz,
raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/Miasto-Raciborz-i-Tokai-COBEX-wspolnie-sadza-drzewa/idn:9524
Ostatnie Artykuły

Młoda fotografia wraca do Raciborza. Ulotne piękno trafi do biblioteki

Śląsk, który milknie, wróci do opowieści w raciborskiej bibliotece

Sakralny koncert w Brzeziu połączy chóry, solistów i instrumenty

W raciborskich autobusach zmieniły się zasady. Bagaż i zwierzęta mają nowe reguły

Przy przejazdach kolejowych ruszą opryski. Chodzi o widoczność i bezpieczeństwo

W Raciborzu noc muzeów zyska kolor. SOWA szykuje eksperymenty i bańkowe widowisko

Policyjna lekcja przy zamku w Tworkowie - ważny sygnał dla pogranicza

Raciborska aplikacja skraca drogę do fachowca i sąsiedzkiej pomocy

Pół miliona na naprawę kanalizacji po powodzi w Raciborzu

Raciborska Straż Miejska ma nowego komendanta. Wybrano Łukasza Krebsa

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

Włoskie tajemnice w Strzesze - Greg Krupa pokazał Italię w cieniu zagadek

Bieg z książką wraca do Raciborza. Na trasie liczy się zabawa

