Jednym z najbardziej efektywnych metod ogrzewania pomieszczeń w domach jest tak zwane ogrzewanie podłogowe, które obecnie cieszy się dużym powodzeniem. Czy możemy zastosować wówczas podłogi winylowe?

Podłogi podgrzewane wybierane są do wielu różnych budynków, zarówno tych nowych, jak również tych starszych i remontowanych. Wiele osób uważa wtedy, że ogrzewanie podłogowe ogranicza asortyment materiałów wykończeniowych na podłogi, ale nie musimy wcale rezygnować z estetyki czy trwałości pokryć!

Gdy szukamy trwałego i stylowego materiału wykończeniowego na podłogi, wybór może paść na panele winylowe. Przygotowywane z nich podłogi winylowe kapitalnie sprawdzają się w wielu różnych wnętrzach – także w łazienkach czy w kuchniach.

Jednym z liderów w produkcji paneli winylowych jest firma Quick Step z Belgii. Jej podłogi winylowe Warszawa są bardzo popularne i chętnie wybierane także w Polsce. Dzisiaj panele Quick Step można kupić między innymi w Warszawie, gdzie ich sprzedaż prowadzi sklep Dekorus.

Czy podłogi winylowe Quick Step będą dobrze współpracowały z ogrzewaniem podłogowym?

Podłogi winylowe – dla różnych typów ogrzewania podłogowego

Podłoga winylowa będzie doskonałym wyborem wtedy, gdy zamierzamy zastosować ogrzewanie podłogowe. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zdecydować się na takie ogrzewanie, podłogi typu Quick Step winyl, na przykład Quick Step Livyn, mogą sprawdzić się wtedy kapitalnie.

Podłogi z winylu polecane są dla różnych typów instalacji ogrzewania podłogowego, w tym między innymi dla:

  • elementów grzewczych elektrycznych

  • elementów grzewczych z ciepłą wodą

  • folii grzewczych

Dodatkowo panele Quick Step Warszawa współpracują z instalacjami chłodzenia podłogowego, które działają na podobnej zasadzie jak instalacje ogrzewania podłogowego z gorącą wodą.

Podłogi winylowe a ogrzewanie podłogowe

Dlaczego podłogi winylowe to dobry wybór do ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe będzie najbardziej efektywne wtedy, gdy podłogi posiadają niski opór cieplny. Jeśli podłoże będzie posiadało wyższy opór cieplny, w takim przypadku nagrzewanie podłogi będzie dłuższe, co przełoży się na mniejszą wydajność tego ogrzewania.

Decyduj się na panele podłogowe z winylu, mamy pewność, że ogrzewanie podłogowe będzie skuteczne. Dobra podłoga winylowa ogrzewanie podłogowe wspiera – pozwala na jej szybkie nagrzewanie się i efektywne przekazywanie ciepła do pomieszczenia.

Aby panele winylowe Warszawa okazały się optymalnym wyborem dla ogrzewania podłogowego, należy dokupić do nich także odpowiedni podkład, który także znajdziemy w ofercie firmy Quick Step Warszawa.

Podłogi winylowe – ogrzewanie podłogowe także w łazience!

Ogrzewanie podłogowe to kapitalny wybór w łazience. Ciepła podłoga jest wtedy wyjątkowo przyjemna dla stóp!

Aby uzyskać taki efekt, możemy także zdecydować się na podłogi winylowe opinie potwierdzają, że to sprawdzony wybór. Takie podłogi posiadają odporność na wilgoć – są to panele wodoodporne, które nie wypaczają się pod wpływem wody. Wobec tego poleca się podłogi winylowe do kuchni oraz podłogi winylowe do łazienki.

Warto przy tym wskazać, że jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie podłogi przypominającej drewno, wtedy także warto postawić na podłogi winylowe cena będzie przy tym znacznie niższa!