Złota farba do drewna czy może inny kolor?

Ostatnimi czasy rosnącą popularnością cieszy się złota farba do drewna. Nie sposób zaprzeczyć, że taki kolor nadaje niepowtarzalny wygląd przedmiotom, które do tej pory wyglądały bardzo przeciętnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się farba do drewna stare złoto oraz farba do drewna różowe złoto. Warto jednak zastanowić się nad innymi alternatywami farb do malowania drewna. Szczególnie warto zwrócić uwagę na farby beckers do drewna, bo są to najczęściej wybierane farby przez klientów.

Przykładowo biała farba do drewna jest całkiem neutralnym i ponadczasowym wyborem. Farba biała do drewna ma jeszcze jedną ważną zaletę – jest nieustannie w modzie. Warto zauważyć, że moda na inne kolory się zmienia, natomiast biala farba do drewna jest wciąż wybierana niezależnie od głównego nurtu kolorystycznego z prostego względu – nigdy nie gryzie się z innymi kolorami, nawet z zupełnie przeciwnym, kontrastowym, czarnym. Farba do drewna biała stanowi więc doskonałą alternatywę w przypadku trudności wyboru między całym zestawem jakim dysponują kolorowe farby do drewna. Dla wyjątkowo przywiązanych do tradycyjnego wyglądu drewna pozostaje jeszcze opcja w postaci transparentnej farby do drewna. To dla tych osób, które nie wyobrażają sobie sytuacji w której ich ulubiony mebel zyska zupełnie inną barwę niż tą do której są przyzwyczajeni.

Jeśli planujemy pomalować drewno na zewnątrz to trzeba uważnie sprawdzić etykiety produktów, ponieważ nie każda farba nadaje się do malowania drewna na zewnątrz. Farby do drewna na zewnątrz są wzbogacone dodatkowymi składnikami, które chronią farbę przed wyblaknięciem pod wpływem promieni słonecznych i rzecz jasna chronią przed innymi szkodliwymi warunkami pogodowymi, w tym deszcz i śnieg, a więc można śmiało uznać, że farby do drewna zewnętrzne są w pełni odporne na wilgoć. Farby do malowania drewna na zewnątrz nadają się do renowacji starych mebli ogrodowych, potrafią tchnąć w tego typu obiekty nowe życie. Farby zewnętrzne do drewna nie są wcale droższe od ceny zwykłej farby do drewna, a ich cena oscyluje w granicach nieco droższej farby ekologicznej do drewna. Przy malowaniu zewnętrznym polecana jest szara farba do drewna lub matowa farba do drewna. Trudno jednoznacznie wskazać która z nich będzie najlepszą farbą do drewna, wszystko zależy od gustu domowników i od tego na jaki kolor są już pomalowane inne elementy wystroju, bo dość łatwo popełnić błąd i dobrać zupełnie kontrastową barwę, która będzie dość mocno gryzła po oczach. Warto też kolor dostosować do przyszłego malowania podłogi, tak aby kolor drewna nie gryzł się z kolorem farby do parkietu.

Farby do malowania drewna zwykle pozwalają nam na pokrycie całej powierzchni za pomocą pierwszego malowania i nie jest konieczne kolejne, taką cechą powinna wyróżniać się dobra farba do drewna. Aby zachować urokliwy klimat wnętrza zalecane jest używanie farby do drewna białej. W zasadzie dobra może okazać się również pastelowa farba do drewna, kolory stonowane mogą okazać się równie dobrym wyborem. Tak naprawdę jeśli rozpatrujemy dostępne farby do drewna, kolory mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Każdy producent farb stosuje własne oznaczenie i szukając tego samego koloru farby po dłuższym czasie z gamy już innego producenta nie będziemy w stanie odnaleźć zwykle idealnie pasującej barwy. Farba do drewna musi być więc wybrana z głową i pomyślunkiem, ponieważ nigdy nie wiadomo czy w przyszłości nie okaże się, że będzie nam potrzebna kolejna puszka tej samej farby do malowania drewna.