Protetyka stomatologiczna warszawa jest jednym z obszarów stomatologii. W głównej mierze odpowiada za odtwarzanie utraconych w wyniku wypadku lub choroby zębów oraz poprawy wyglądu zgryzu. Protetyka stomatologiczna Warszawa ma swoje zastosowanie dopiero w momencie, kiedy metody stomatologii zachowawczej nie przynoszą rezultatów.

Kiedy warto skorzystać z usług protetycznych?

Kiedy w dzieciństwie tracimy zęby mleczne wszystko jest w jak najlepszym porządku - to naturalny proces dojrzewania naszego uzębienia. Problem pojawia się dopiero w momencie, kiedy dojdzie do utraty zęba stałego. Może być ona spowodowana chorobą, błędami w zakresie dbania o zęby lub urazów i wypadków. W każdej z tych sytuacji rozwiązaniem może być protetyka stomatologiczna warszawa.  Dzięki niej istnieje możliwość profesjonalnego uzupełnienia braków w uzębieniu, w sposób, który będzie zapewniał wytrzymałość oraz komfort.

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna Warszawa

Jednymi z ruchomych uzupełnień są protezy. Ich zaletą, choć dla niektórych wadą, jest to, że można je wyciągać z jamy ustnej. Może być ona jednak stosowana tylko w przypadku utraty większej części uzębienia lub całości. Najpopularniejszymi odmianami protez są protezy akrylowe i szkieletowe. Innymi sposobami na zapełnienie braków zębowych są uzupełnienia stałe. Zalicza się do nich mosty, które mogą być rozwiązaniem w przypadku kilku zębowych braków oraz korony.

Protetyka stomatologiczna Warszawa obejmuje również działania mające na celu estetyczną poprawę wyglądu zębów. Daje ona możliwość poprawy rozmiaru, kształtów oraz kolorów zębów. Nowoczesne metody, oraz stale wprowadzane nowoczesne innowacje sprawiają, że zabiegi wykonywane w profesjonalnych klinikach przynoszą znakomite efekty pod względem funkcjonalności oraz estetyki na długie lata.

Jak wygląda leczenie protetyczne?

Sposoby leczenia, które obejmuje protetyka stomatologiczna Warszawa cechują się tym, że zawsze wymagają indywidualnego podejścia do pacjenta. Przygotowania do zabiegu rozpoczynają się na długo przed samym wszczepieniem implantów. Najpierw przeprowadzany jest wywiad, podczas którego pacjent pytany jest o sposoby dbania o higienę jamy ustnej, oraz choroby, które mogłyby ewentualnie przeszkodzić w skutecznym przeprowadzeniu zabiegu lub rekonwalescencji. Następnie pacjent kierowany jest na badania w celu wykluczenia wszystkich możliwych przeciwności. Po konsultacji z lekarzem, doktor wie, czy potrzebne jest zastosowanie implantacji jedno, czy dwuetapowej, a w przypadku leczenia jeszcze żywych zębów, czy lepszym rozwiązaniem są korony, czy licówki. Pacjent jest również informowany o tym, jakich efektów może oczekiwać po zabiegu oraz o kosztach. Trzeba przy tym pamiętać, że czym wyższa jest jakość implantów, tym wyższa jest również cena.

Czym jest protetyka stomatologiczna Warszawa?

Usługi protetyka stomatologiczna Warszawa skierowane są do osób, które z różnych powodów utracił całość, lub część uzębienia. Skorzystanie z nich przynosi liczne korzyści. Najważniejszą jest odtworzenie prawidłowego zgryzu i zwarcia zębów, co wyklucza rozwijanie się wielu chorób, oraz trudności ze spożywaniem pokarmów. Już pojedynczy ubytek zębowy może powodować ruchy pozostałych zębów, co w dłuższej perspektywie przekłada się na ubytki w kościach. Kolejną ogromną korzyścią, jest również estetyka. Szczególnie w przypadku zębów w widocznym miejscu nie da się nie zauważyć ubytków, co może być bardzo niekomfortowe. Dzięki wstawieniu implantów znów możemy się uśmiechać i zwiększyć pewność siebie. Pozwala to na lepsze postrzeganie samego siebie oraz lepsze samopoczucie w towarzystwie.