Miał na koncie kradzieże w sklepach i dwa rowery - zatrzymano 22-latka

Policjanci kryminalni przeprowadzili zatrzymanie po serii kradzieży na terenie miasta. Działania odsłoniły skalę strat i doprowadziły do przedstawienia zarzutów 22-latkowi.
Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych. Śledczy przypisują mu przywłaszczenie artykułów spożywczych, alkoholowych oraz kosmetyków o łącznej wartości około 2000 zł.
W toku postępowania policja ustaliła także kradzież dwóch rowerów. Jeden z nich został zabrany przy ulicy Nowej; jego wartość oszacowano na 1200 zł.
Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W prokuratorskim akcie zarzutów usłyszał je w warunkach powrotu do przestępstwa - recydywy. Zgodnie z kodeksem za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.
Aktualnie materiały sprawy są w prokuraturze. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd.
na podstawie: KPP w Raciborzu.
Ostatnie Artykuły

Weterynaria w Raciborzu ostrzega przed obowiązkiem dla hodowców i pszczelarzy

Pięciu pijanych kierowców wpadło podczas jednej akcji na drogach powiatu

Pszczele sekrety wejdą do Klubu Ojca w raciborskiej bibliotece

Dzielnicowy wszedł do klas w Krzanowicach i uderzył w kradzieże

Żywe słowo wraca na scenę Strzechy i przyciąga młodych recytatorów

Sąsiad i radio mogą zatrzymać włamywacza zanim wejdzie do środka

102 km/h w zabudowanym - motocyklista stracił prawko w Kornowacu

Smerfy wracają na scenę z muzyką, zgrywusami i Gargamelem w tle

Raciborzanie ruszą na Skrzyczne i Czupel w jednej górskiej wyprawie

Czułość, jazz i rozmowa o sztuce zamkną wystawę w RCK

Świąteczny spokój tylko z pozoru - policja miała 146 interwencji

W raciborskiej bibliotece śląska godka znów wyjdzie na pierwszy plan

Technologia czułości w Raciborzu - obrazy, które zostają w głowie

