Rolnicy zaproszeni na spotkanie o KSeF – ekspert skarbówki pojawi się na Zamku Piastowskim

2 min czytania
Rolnicy zaproszeni na spotkanie o KSeF – ekspert skarbówki pojawi się na Zamku Piastowskim

W sali Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się spotkanie poświęcone wdrożeniu Krajowego Systemu e‑Faktur. Organizatorzy zapraszają rolników, by uzyskać praktyczne informacje i wyjaśnić wątpliwości związane z nowymi przepisami. Obecność przedstawiciela Urzędu Skarbowego ma ułatwić poruszanie się w kwestiach podatkowych. Spotkanie ma też patronat lokalnych władz.

  • Spotkanie na Zamku Piastowskim – kto organizuje i czego można się spodziewać
  • Jak wydarzenie wpisuje się w sytuację rolników w Raciborzu

Spotkanie na Zamku Piastowskim – kto organizuje i czego można się spodziewać

Organizatorem wydarzenia są Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej wraz z Radą Powiatową ŚIR Powiatu Raciborskiego. Gościem specjalnym będzie ekspert z Urząd Skarbowy w Raciborzu, który odpowie na pytania dotyczące stosowania e‑faktur przez gospodarstwa rolne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Najważniejsze informacje:

  • Data: 20 lutego 2026
  • Godzina: 10:00
  • Miejsce: sala w Zamek Piastowski, ul. Zamkowa 2

Spotkanie ma charakter praktyczny – organizatorzy zapowiadają wyjaśnienie zasad działania Krajowego Systemu e‑Faktur (KSeF), omówienie obowiązków dla różnych form rozliczeń oraz sesję pytań i odpowiedzi z urzędnikiem skarbowym.

Jak wydarzenie wpisuje się w sytuację rolników w Raciborzu

Dla wielu rolników przejście na e‑fakturowanie to zmiana w sposobie dokumentowania sprzedaży i rozliczeń. Obawy dotyczą przede wszystkim terminów wdrożenia oraz różnic między podatnikami VAT a rozliczającymi się ryczałtem. Spotkanie daje szansę na bezpośrednie wyjaśnienie tych kwestii przez specjalistę i skonfrontowanie konkretnych problemów z praktycznymi rekomendacjami.

Praktyczne wskazówki dla zainteresowanych:

  • warto przyjść z dokumentami rozliczeniowymi lub listą typowych faktur, by móc zadać konkretne pytania;
  • przygotować numer NIP gospodarstwa oraz ewentualne pełnomocnictwa, jeśli ktoś działa w imieniu innego podmiotu;
  • spisać najważniejsze pytania przed spotkaniem, by maksymalnie wykorzystać czas z ekspertem.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i rzeczowe rozmowy – dla wielu gospodarstw to okazja, by bez pośpiechu uzupełnić wiedzę przed nadchodzącymi zmianami w 2026 roku.

na podstawie: Urząd Miasta.

Autor: krystian