Kontrabas w roli głównej lutowe koncerty umuzykalniające w Raciborzu

Kontrabas zagościł w sercach uczniów raciborskich szkół, a jego potężne brzmienie porwało wszystkich na muzyczną podróż!
- Muzyczne spotkanie w Raciborzu z kontrabasem w roli głównej
- Muzyczna podróż przez świat instrumentów strunowych
Muzyczne spotkanie w Raciborzu z kontrabasem w roli głównej
W Raciborzu odbyły się niezwykłe koncerty umuzykalniające, które przyciągnęły uwagę uczniów z lokalnych szkół. Tym razem na scenie pojawił się kontrabas instrument, który zachwycił swoim majestatycznym wyglądem oraz głębokim, ciepłym brzmieniem. Dla wielu młodych melomanów była to pierwsza okazja, by zobaczyć go na żywo i doświadczyć jego potęgi dźwięku.
Muzyczna podróż przez świat instrumentów strunowych
Rok szkolny 2024/2025 to czas wyjątkowych odkryć dla najmłodszych uczniów. W grudniu mieli oni okazję poznać skrzypce i altówkę, a styczniowe koncerty wprowadziły ich w świat wiolonczeli. Luty przyniósł zaś niezapomniane chwile z kontrabasem, który zdominował scenę swoimi niskimi tonami. W wydarzeniu uczestniczyli również zastępcy Prezydenta Miasta, Małgorzata Rudnicka-Głowińska i Michał Kuliga, którzy byli zachwyceni dźwiękami tego instrumentu. Michał Kuliga postanowił nawet spróbować swoich sił i osobiście wydobyć kilka dźwięków z kontrabasu.
Nieodłącznym przewodnikiem tej muzycznej przygody jest Franciszek Borysowicz, który od ponad 40 lat prowadzi cykl koncertów dla dzieci. Dzięki jego pasji młodzi słuchacze nie tylko mają możliwość obcowania z piękną muzyką, ale także poznawania tajników różnych instrumentów. Każde spotkanie to prawdziwa uczta dla duszy, która inspiruje do odkrywania niezwykłego świata dźwięków.
Na podst. UM Racibórz
Autor: krystian