Odkryj nieskończone możliwości! Czytak w raciborskiej bibliotece czeka na Ciebie!

2 min czytania
Odkryj nieskończone możliwości! Czytak w raciborskiej bibliotece czeka na Ciebie!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu wprowadza nową jakość dostępu do literatury dla osób z dysfunkcją wzroku! Dzięki projektowi Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku Edycja 2024” mieszkańcy będą mogli cieszyć się audiobookami i słuchowiskami jak nigdy dotąd.

  • Nowe możliwości dla Raciborza. Odtwarzacze Czytak już dostępne!
  • Gdzie można wypożyczyć Czytaki? Sprawdź szczegóły!

Nowe możliwości dla Raciborza. Odtwarzacze Czytak już dostępne!

W Raciborzu zainaugurowano projekt, który ma na celu ułatwienie dostępu do literatury osobom niewidomym oraz słabowidzącym. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix”, otrzymała nowoczesne odtwarzacze cyfrowych książek mówionych Czytak 4. To innowacyjne urządzenie, przypominające telefon bezprzewodowy, jest idealnie przystosowane do potrzeb seniorów oraz osób z dysfunkcją wzroku.

Czytaki umożliwiają odtwarzanie audiobooków, słuchowisk oraz muzyki, a ich obsługa jest niezwykle prosta. Wyposażone w radio FM, głośniki oraz wejście na słuchawki, zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Jak podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor biblioteki: Księgozbiór liczy aktualnie 3865 książek i będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.”

Gdzie można wypożyczyć Czytaki? Sprawdź szczegóły!

Odtwarzacze są dostępne w Wypożyczalni Głównej przy ul. Kasprowicza 12. Osoby zainteresowane korzystaniem z dobrodziejstw książek mówionych mogą zapoznać się z pełną ofertą tytułów przystosowanych do odtwarzania na Czytaku w katalogu bibliotecznym.

Projekt jest finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury, co stanowi ogromne wsparcie dla lokalnych inicjatyw promujących dostępność kultury dla wszystkich mieszkańców Raciborza.

Według informacji z: UM Racibórz

Autor: krystian