Gwiezdne Wojny w Parku Roth: Dziecięca frajda mimo kapryśnej pogody
W miniony weekend Park im. Miasta Roth zamienił się w galaktykę pełną niespodzianek. Mimo zmiennej pogody, mieszkańcy Raciborza tłumnie przybyli, by świętować Dzień Dziecka w klimacie "Gwiezdnych Wojen". Zorganizowane atrakcje przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych fanów kultowej sagi.
  1. Konkurs wiedzy o "Gwiezdnych Wojnach"
  2. Gra terenowa "Gwiezdne Starcie z eRCKiem"
  3. Pokaz artystyczny Zespołu Tanecznego SKAZA
  4. Specjalne podziękowania dla organizatorów

Główną atrakcją wydarzenia był konkurs wiedzy na temat oryginalnej trylogii "Gwiezdne Wojny", zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. W rywalizacji wzięło udział ponad dwadzieścia osób, a tytuł Mistrza Jedi zdobyła Jadwiga Tomaszewska. Drugie miejsce przypadło Weronice Kilijan, a trzecie zajęła Magdalena Kunc.

Raciborskie Centrum Kultury przygotowało emocjonującą grę terenową pod nazwą "Gwiezdne Starcie z eRCKiem". Wzięło w niej udział sześć drużyn, każda składająca się z czterech osób. Uczestnicy musieli przejść przez różne stacje rozmieszczone w całym mieście, a celem było dotarcie do mety w najkrótszym czasie. Dodatkowymi atrakcjami były animacje, tatuaże, bransoletki oraz gwiezdna fotobudka.

Nie zabrakło również postaci znanych z "Gwiezdnych Wojen". Członkowie organizacji Polish Garrison 501st Legion oraz Tomasz Redmann wcielili się w ulubionych bohaterów sagi, dostarczając dzieciom mnóstwo radości. Animatorzy z Happy Events także zadbali o dobrą zabawę, a ich kostiumy wzbudzały zachwyt najmłodszych.

Wyjątkowym punktem programu był pokaz taneczny Zespołu Tanecznego SKAZA, który zaprezentował swoje umiejętności w tematycznych strojach. Dla miłośników muzyki freestyle wystąpił Mikser, a magiczny klimat imprezie dodał koncert mis i gongów oraz pokaz fireshow wykonany przez Naturaleza Sanctuary - Fundacja Sanktuarium Natury. Całość dopełniła muzyka z "Gwiezdnych Wojen" oraz spektakularny pokaz laserowy.

W ramach wydarzenia powstał również mural w tematyce "Gwiezdnych Wojen" pod mostem zamkowym, autorstwa Ryszarda Paurowskiego. To wyjątkowe dzieło będzie przypominać mieszkańcom o tej niezwykłej imprezie.

Specjalne podziękowania należą się Rafałowi "Ivarowi" Lincnerowi za poprowadzenie wydarzenia oraz Piotrowi "Thorsteinowi" Wideryńskiemu za wytrwałość w deszczowej pogodzie i reprezentowanie organizatorów. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Raciborski Gród Średniowieczny i sfinansowane z budżetu miasta.


Źródło: Urząd Miasta Racibórz