Nowa wystawa plenerowa:
Już wkrótce mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć unikalne migawki z życia codziennego sprzed kilku dekad. Nowa wystawa plenerowa, prezentująca fotografie Jerzego Reżnego, odsłoni przed nami kawałek historii miasta.
  1. Otwarcie wystawy plenerowej: 7 czerwca 2024 r.
  2. Fotografie Jerzego Reżnego
  3. Życie codzienne mieszkańców sprzed 50-60 lat
  4. Zapowiedź szerszej wystawy w Muzeum

W najbliższy piątek, 7 czerwca 2024 r., o godzinie 15:00, przy Punkcie Informacji Turystycznej na ul. Długiej, odbędzie się otwarcie nowej wystawy plenerowej pt. „Życie codzienne Raciborzan na fotografiach Jerzego Reżnego”. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli mieszkańcom zanurzyć się w przeszłości i zobaczyć, jak wyglądało życie w ich mieście pół wieku temu.

Jerzy Reżny, znany raciborski fotograf, uchwycił na swoich zdjęciach codzienność mieszkańców sprzed 50-60 lat. Wystawa pozwoli zobaczyć, jak Raciborzanie spędzali wolny czas, gdzie robili zakupy, jak wyglądały ich miejsca pracy i szkoły. Nie zabraknie także panoram miasta, które w latach 60. i 70. XX wieku przechodziło znaczące zmiany urbanistyczne.

Zdjęcia, które będzie można zobaczyć na wystawie, pochodzą ze zbiorów klisz Jerzego Reżnego, które zostały przekazane do Muzeum w zeszłym roku. To dzięki tej kolekcji możemy dziś podziwiać unikalne obrazy z przeszłości naszego miasta.

Warto również zaznaczyć, że plenerowa ekspozycja stanowi zapowiedź większej wystawy o podobnej tematyce, która zostanie otwarta 21 czerwca 2024 r. w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1. Ta szersza wystawa pozwoli jeszcze głębiej zanurzyć się w historię i codzienność Raciborzan sprzed dekad.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia wystawy plenerowej i odkrycia, jak wyglądało życie ich przodków. To nie tylko okazja do podróży w czasie, ale także do lepszego zrozumienia, jak nasze miasto zmieniało się na przestrzeni lat.


Na podst. UM Racibórz