Łapówka miała załatwić sprawę
Próba przekupstwa nie powiodła się – kierująca bmw stanie przed sądem
  • Zatrzymanie kobiety za wykroczenie drogowe w Raciborzu
  • Nieudana próba uniknięcia kary poprzez łapówkę
  • Groźba wysokiej kary za przestępstwo korupcyjne

Wczesnym porankiem na ulicach Raciborza doszło do zatrzymania kobiety, która nie tylko złamała przepisy ruchu drogowego, ale także próbowała uniknąć kary, oferując policjantom łapówkę. Ten desperacki czyn może kosztować ją teraz wolność na długie lata.

Na skutek niebezpiecznego manewru wyprzedzania na przejściu dla pieszych, 47-letnia kierująca bmw została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Wymierzony mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych wydał się kierującej zbyt srogi, przez co podjęła ryzykowną próbę negocjacji.

W obliczu sankcji, kobieta zaproponowała policjantom "dobry obiad" warte 200 złotych, mając nadzieję na łagodniejsze traktowanie. Policjanci nie ulegli jednak próbie korupcji i postąpili zgodnie z prawem, aresztując 47-latkę. Działania kobiety, zamiast przynieść oczekiwany efekt, spowodowały postawienie jej w stan oskarżenia o przestępstwo korupcyjne, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Choć drogowe wykroczenia są na porządku dziennym, to próby przekupienia funkcjonariuszy stanowią poważne naruszenie prawa. Mieszkańcy Raciborza mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że stróże prawa nie wahają się przed postawieniem przestępców przed obliczem sprawiedliwości.


Źródło: Policja Racibórz