Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable"

Grupa uczniów wraz z opiekunami (autor zdjęcia: I LO w Raciborzu)W dniach 11-16.04.2023 r. miała miejsce druga z mobilności projektu Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable". Podobnie jak rok temu do Lycée les Rimains w bretońskim Saint Malo zawitała ponad 20 osobowa grupa uczniów ZSO nr 1 w Raciborzu.

W trakcie pobytu zrealizowali wiele ciekawych działań z zakresu ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz włączenia społecznego. Między innymi odwiedzieli eko-wioskę, wzięli udział w konferencji z brytyjskim ekologiem Robem Hopkinsem, walczyli o podium w energetycznym challenge na rowerach.

Trzy dni wspólnie spędzone na nauce, rozmowach, odkrywaniu smaków galettes i crêpes, wizytach z rodzinami goszczącymi w wpisanym na listę UNESCO Mont Saint Michel i stolicy Bretanii - Rennes, minęły ekspresowo.

Zanim ponownie zawitali do Raciborza czekał na nich Paryż. W trakcie całodziennego pobytu nie zabrakło jazdy metrem, zdjęć na tle Wieży Eiffla, spaceru Polami Elizejskimi, wizyty na dziedzińcu Luwru i drobnych zakupów pod Centrum Pompidou.

Wyjechali z Saint Malo z nowym bagażem doświadczeń, ale bez smutku. Bowiem już za tydzień grupa francuska zawita w Raciborzu. Czekamy na Was, Les Rimains!