Poznaj nowoczesne dermokosmetyki na łuszczycę!

Odpowiednie dermokosmetyki na łuszczycę są jednym z najczęściej wyszukiwanych produktów. Nic w tym zaskakującego. Łuszczyca skóry głowy dotyka coraz więcej osób. Jej pojawienie się jest wynikiem wielu czynników, związanych zarówno z ogólnym stanem zdrowia, jak i czynnikami środowiskowymi. Podstawowa forma leczenia opiera się na wdrożeniu właściwych preparatów. Jakie kosmetyki na łuszczycę wybrać? Jak je stosować?

Dermokosmetyki na łuszczycę - co wybrać?

Jednym z kluczowych działań podczas walki z łuszczycą jest prawidłowe oczyszczanie. Podstawowym kosmetykiem jest oczywiście szampon. Skuteczne dermokosmetyki, a przede wszystkim szampony na łuszczycę powinny w swoim składzie posiadać:

  • dziegieć brzozowy,
  • ekstrakt z wierzbówki kiprzycy i wierzby białej,
  • pantenol,
  • niancynamid,
  • betaina,
  • glinka biała.

Składniki te odpowiedzialne są za działania bakteriobójcze, a także regenerujące. Ponadto ekstrakt z wierzby białej wykazuje cechy przeciwbólowe oraz odkażające. Natomiast glinka biała jest źródłem m.in. żelaza, wapnia i potasu. Wyżej wymienione składniki można odnaleźć w szamponie PSORISEL. Producent oferuje również emulsję na noc, która łagodzi, nawilża i przyspiesza regenerację. Jakie inne dermokosmetyki na łuszczycę warto stosować? Wielu ekspertów poleca również płyny do skóry głowy. W składzie takiego kosmetyku powinny znaleźć się poniższe elementy.

Składnik

Działanie

Kwas salicylowy

Właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Kwas mlekowy

Substancja, która działa oczyszczająco.

Olej konopny

Źródło witaminy A,D,E i K.

Olej z nasion czarnej porzeczki

Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.

Sól Epsom

Działa odkażająco i oczyszczająco.

Witamina E

Antyoksydant działający wzmacniająco.

Wysokie stężenie substancji aktywnych w płynie do skóry głowy PSORISEL wpływa na nawilżenie skóry głowy, a także wspomaga leczenie i regenerację.

Właściwe leczenie łuszczy skóry głowy, należy rozpocząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Powinny zawierać w sobie składniki wykazujące działanie przeciwzapalne, regenerujące, a przede wszystkim nawilżające. Nie tylko szampony, ale także emulsje i płyny wspomagające kurację” - mówi Marcin Bielonko z verdelab.pl

Stosowanie kosmetyków na łuszczycę

Aby dermokosmetyki na łuszczycę mogły spełniać swoje zadanie, powinny być prawidłowo stosowane. W przypadku szamponu częstotliwość mycia powinna zostać dostosowana do potrzeb włosów. Kosmetyk należy rozprowadzić na mokrą skórę głowy. Powstałą pianę należy pozostawić na 5 minut, a następnie spłukać. Emulsję należy używać zamiennie z płynem do skóry głowy. Najlepiej stosować na noc. Warto również pamiętać, że regularne stosowanie kosmetyków znacząco wpływa na ich działanie. Dlatego też w przypadku łuszczycy najważniejsza jest konsekwencja w działaniu. Dermokosmetyki na łuszczycę są ważne, ale o czym warto jeszcze pamiętać?

Pielęgnacja skóry głowy podczas łuszczycy

Odpowiednie kosmetyki na łuszczycę stanowią podstawę w jej leczeniu. Pamiętać należy o używaniu substancji z właściwym składem, np. produkty marki PSORISEL. Ważnym elementem jest również delikatne mycie głowy w niezbyt gorącej wodzie, a także unikanie drapania skalpu. Ważnym elementem jest regularne nawilżanie. Ponadto warto zastanowić się nad zmianą diety. Aby zmniejszyć parametry stanu zapalnego, należy poszerzyć dietę o ryby, nasiona lnu, olej lniany, nasiona dyni, orzechy włoskie, a także świeże warzywa i owoce. Dodatkowym atutem okazuje się zwiększenie ilości przyjmowanych płynów, przede wszystkim wody.

Podsumowanie

Leczenie łuszczycy wymaga wiele cierpliwości. Dermokosmetyki na łuszczycę mogą znacznie przyspieszyć proces regeneracji. Jednak muszą one zawierać odpowiednie elementy. Aby uniknąć żmudnego przeszukiwania Internetu, warto wybrać sprawdzone i profesjonalne produkty, które można odnaleźć na stronie verdelab.pl