Nowoczesny dworzec kolejowy to miejsce, którego Racibórz potrzebuje i na które zasługuje. Wraz z przebudową samego obiektu należy się również zastanowić nad jego funkcją, tak aby w jak największym stopniu był dopasowany do potrzeb miasta i mieszkańców.

Wnętrza nowego dworca PKP to przestrzeń, którą możemy zagospodarować z korzyścią dla szybkiego rozwoju miasta. Przestronny obiekt ma szanse stać się nie tylko dworcem w wąskim tego słowa znaczeniu ale również miejscem spotkań przyjaznym mieszkańcom. Mamy szansę stworzyć przestrzeń spełniającą oczekiwania wielu działających w mieście środowisk, służącą wszystkim raciborzanom – miejsce, do którego warto przychodzić.

Aby zrealizować te zamierzenia potrzebujemy WASZEGO głosu. Chcemy zagospodarować przestrzeń dworca wspólnie z mieszkańcami, którzy najlepiej wiedzą jakiego dworca potrzebuje Racibórz.

Zapraszamy na otwarte spotkanie, podczas którego przedstawimy wstępne pomysły na dworzec PKP zaś każdy z obecnych będzie mógł się wypowiedzieć na temat swojej wizji. Wspólne wypracowanie koncepcji obiektu i jego otoczenia pozwoli na osiągnięcie efektu, jakim jest przestrzeń, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Racibor.